Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina ikgadējie fonda “Viegli” ziemas koncerti

Imanta Ziedoņa muzejs aicina uz ikgadējiem fonda “Viegli” ziemas koncertiem “No patikšanas uz patikšanu”, kas jau septīto gadu norisināsies Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Rīgā, informē fonda pārstāve Kristīne Tjarve. Šogad plānoti pieci koncerti – 10., 11. un 12. decembrī. Koncertu apmeklētājiem būs iespēja klausīties skaistākās dziesmas no visiem trim fonda “Viegli” albumiem, kā arī jaunas dziesmas, kuru mūzikas autori ir Imants Kalniņš un Raimonds Pauls.

Ziemas koncertā “No patikšanas uz patikšanu” piedalīsies fonda “Viegli” mūziķi Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs un Jānis Strapcāns, kā arī fonda “Viegli” draugi. Mūziķu sastāvs katrā koncertā var atšķirties.

“Laime sastāv no mirkļiem. Sēdi jūras krastā un nez no kā sajūties laimīgs. Arī patikšana ir tāds pats reizēm nesaprotamas un negaidītas laimes mirklis. Stāvi uz skatuves, dziedi un it kā no nekā jūti, ka tev patīk. Patīk šie cilvēki, kuri ir atnākuši. Patīk tavi skatuves biedri (ar kuriem puspudu sāls jau esi kopā apēdis), un patīk dziesmas, kas skan. Bet patikšanas mēdz būt dažādas. Vienam – māte, otram – meita. Vienam – Kalniņš, otram – Pauls. Bet, ja pa vidu ir “viegla” patikšana, tad visam būtu jābūt kārtībā!” uzsver mūziķis koncertu radošais vadītājs Jānis Holšteins-Upmanis.

Lai koncerta apmeklētāji izbaudītu īpaši sirsnīgo svētku atmosfēru, stundu pirms pasākuma būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, piemēram, paviesoties Ziedoņa muzeja bibliotēkā, veldzēties ar kluba “Piens” sagādātajiem ziemīgajiem laikapstākļiem atbilstošiem dzērieniem, baudīt gardās N.Bomja maiznīcas “Lielezers” piparkūkas, ar Latvijas Pasta starpniecību nosūtīt mākslinieču Ievas Krūmiņas un Līgas Kitchen zīmētās pastkartes saviem draugiem vai arī iegādāties Ziemassvētku dāvanas no fonda “Viegli” pūra lādes – jauno I.Ziedoņa dienasgrāmatu “No patikšanas uz patikšanu”, dzejas krājumu “Es skaitīju un nonācu pie Viena”.

Tā kā “Viegli” ziemas ieskaņu koncertus iecienījušas arī ģimenem ar bērniem, par radošiem pārsteigumiem pirms koncerta jau ceturto gadu rūpēsies zinātkāres centrs “Zinoo”.

Koncerti notiks svētdien, 10. decembrī, pulksten 12, 16 un 20, pirmdien, 11. decembrī, un otrdien, 12. decembrī, pulksten 19.

Koncertus organizē fonds “Viegli” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju. Visi ienākumi no biļešu tirdzniecības tiks ieguldīti Imanta Ziedoņa vērtību popularizēšanā – apbalvojuma “Laiks Ziedonim” organizēšanā, Ziedoņa muzeja attīstībā.

Koncertu norisi atbalsta apdrošināšanas sabiedrība “Ergo” un Latvijas dzelzceļš.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim – tuvu misiju: “Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

2010. gadā Imants Ziedonis novēlēja sava muzeja veidošanu fondam “Viegli”, lai īstenotu senu sapni par to, ka viņa vasaras māja Murjāņos top par netipisku muzeju – vietu jaunradei. Iecerēts, ka Ziedoņa muzejs būs katra ceļš uz radošu ideju īstenošanu un sevis izzināšanu. 2015. gada 10. novembrī tika nodibināts muzejs. Ziedoņa Muzeja misija – balstoties Imanta Ziedoņa idejās, daiļradē paustajā un viņam tuvajās vērtībās, veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Koncerti