Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Annas baznīcā – Jāņa Lūsēna koncertprogramma

Jāņa Lūsēna jaunā instrumentālās mūzikas koncertprogramma “Aiz... Mūzika vēlā vakarā” ir izjusts komponista ceļojums plašajā skaņu pasaulē, uz kuru šajā vasarā aicināti klausītāji koncertos Latvijas skaistākajās baznīcās. Meditatīvās kompozīcijas radītas, ļaujoties relaksētai pirkstu pieskārienu spēlei pa klavieru taustiņiem un apcerīgām pārdomām. Nedomāt, nemēģināt apzināti kontrolēt, ļaut notikt – tāds bija komponista mērķis, pievēršoties šo skaņdarbu radīšanas procesam. Rezultātā tapis ļoti personīgs mūzikas stāsts, ko Jelgavas Sv.Annas baznīcā varēs piedzīvot 25. augustā pulksten 21.

Latvijas skaistāko baznīcu brīnišķīgā akustika un atmosfēra ir kā radīta, lai arī klausītāji, apmeklējot  koncertus “Aiz... Mūzika vēlā vakarā”, varētu ļauties mūzikai un iekšējam mieram. Katrs koncerts būs unikāls, jo instrumenti plašajās baznīcu velvēs izskanēs intīmā atmosfērā – bez to papildu apskaņošanas. Komponists J.Lūsēns ir atzinis, ka viņam šī koncertprogramma ir ļoti īpašs relaksācijas veids, kas ļauj iegūt harmoniju un vienlaikus būt gan radītājam, gan klausītājam.

Koncertu centrālais instruments ir īpašās “Una Corda” klavieres, kuras radījis starptautiski atzītais klavieru būvētājs Dāvids Kļaviņš un kuras visā pasaulē pieejamas vien desmit eksemplāros. To skaņu palete mūziķu aprindās tiek salīdzināta ar maigiem čukstiem. Klavieru solo koncertprogrammā “Aiz... Mūzika vēlā vakarā” tiks papildināts ar perkusiju, flautas, čella, basa un citu ģitāru skaņām.
Koncertprogrammā muzicēs J.Lūsēns (“Una Corda” klavieres, sintezators), Harijs Gūtmanis un Karīna Mazūra (metalofoni, zvaniņi, perkusijas), Māris Ziemelis (čells), Evija Mundeciema (flautas, banzuri, monohords, zvaniņi), J. Lūsēns juniors (basa un citas ģitāras).


Pievieno komentāru

Koncerti