Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar mīlestību uz deju «Lielupe» dodas iekarot Operu

«Lielupe» Jelgavas daudzo deju ansambļu vidū izceļas ar savu dejotprieku un prasmi, par ko to arī iecienījuši skatītāji, kā pierāda ansambļa koncertos parasti piepildītā zāle. Vēsmas Puriņas 1959. gadā izveidotās «Lielupes» vadītāja nu jau 32 gadus ir kolektīvu savulaik no Viļa Ozola pārņēmusī Elita Simsone.

Nākamajā nedēļā «Lielupe» gatavojas īstenot divus nozīmīgus pasākumus, kas arī bija galvenais iemesls tikties ar ansambļa vadītāju. Taču saruna ar E.Simsoni izvērtās plašāka, skarot vairākus latviešu dejai nozīmīgus jautājumus.

– Tautas deju ansambļu koncerts «Mēs mīlam dejā», ko rīko «Lielupe» un viesi, svin 15 gadu jubileju. Tāpēc esat sasparojušies uz diviem atšķirīgiem koncertiem – Operā un mūsu pašu pilsētas kultūras namā.

Jā, tie būs divi pilnīgi atšķirīgi koncerti. Tā ir reize, kurā mēs vēlējāmies rast sev iespēju dejot Rīgā, jo, kā pierāda iepriekšējās reizes, uz «Mēs mīlam dejā» brauc interesenti no visas Latvijas un paši jelgavnieki, kā varbūt agrākos laikos pieraduši, nemaz tā netiek uz deju koncertiem. Tas ir šo kolektīvu lielākais prieks un lielākais nopelns – tie nebrauc ar obligāto, bet sev raksturīgo repertuāru, jo skatītājam vienmēr ir interesanti redzēt jaunumus. Šie kolektīvi ir arī tie, kuros ļoti attīstās jaunrade, un tajā pašā laikā neizpaliek arī klasiskās vērtības. Šāds savienojums ļoti piesaista skatītājus un pierāda arī mūsu nopietno attieksmi pret to, ko darām. Ir numuri, kas ieguvuši ļoti augstu novērtējumu ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskos konkursos.

Foto: Raitis Puriņš. Visu interviju lasiet 9. februāra «Zemgales Ziņās»


Pievieno komentāru

Koncerti