Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atgriežas “Sapņotāji” 1

Iepriekš gūto panākumu dēļ uz Jelgavas Kultūras nama skatuves nolemts atkal izrādīt mūziklu “Sapņotāji”, kas veiksmīgu pirmizrādi piedzīvoja aprīlī. Mūzikls būs skatāms sestdien, 6. janvārī, pulksten 16.

Mūzikla “Sapņotāji” ideja aizgūta no 1988. gadā uzņemtās amerikāņu scenārista un kinorežisora Džona Votera filmas “Matu laka”, kas stāsta par 60. gadu amerikāņu jauniešu dzīvi – pirmo mīlestību, attiecībām ar vecākiem, sapņiem –, informē pašvaldības iestādes “Kultūra” pārstāve Ilze Biļecka. “Iedvesmojoties no filmas scenārija un režijas, radījām savu – mūsdienu – versiju par to, cik nozīmīgi ir sapņot. Kopš filmas uzņemšanas ir pagājuši teju 30 gadi, bet stāsta aktualitāte arī šobrīd nav mazinājusies,” vērtē mūzikla režisors Sandis Kalniņš. Viņš papildina, ka šajā darbā aiz pozitīviem un krāšņiem izteiksmes līdzekļiem slēpjas ikvienam nozīmīgas tēmas. “Jau sākumā sapratu, ka šim darbam nepieciešams nopietns pamats, jo jauniešiem ir patiesi lielas darba spējas. Mūziklā darbojas dažādi tēli, tādēļ domāju, ka ikviens tajos var saskatīt daļiņu sevis,” stāsta S.Kalniņš.

Mūziklā ar savām idejām iesaistījās arī paši jaunieši. “Man ļoti patika horeogrāfu redzējums, tādēļ nevēlējos atkāpties no domas, ka mums tas ir jāspēj iedzīvināt mūziklā,” tā uzveduma mākslinieciskā vadītāja un Jelgavas popkora vadītāja Erita Karlsone. Viņa norāda, ka lielākais izaicinājums jauniešiem ir iejusties citā žanrā, dziedāšanu un deju soļus papildinot ar aktiermeistarību. “Jāiemācās visu darīt reizē – jāseko dziesmu vārdiem, balsvedībai, kustībām,” skaidro E.Karlsone.

“Šāda formāta skatuves uzvedumi Jelgavā nenotiek bieži, un šī mūzikla lielākā pievienotā vērtība ir paši jaunieši,” norāda S.Kalniņš, papildinot, ka mūzikls “Sapņotāji” ir aktuāls gan jauniešu auditorijai, gan arī citiem, jo tas stāsta ne tikai par jauniešu savstarpējām attiecībām ar vienaudžiem un vecākiem, bet arī par visai sabiedrībai nozīmīgu un aktuālu tēmu.

Muzikālajā izrādē iekļautas uzveduma mākslinieciskā vadītāja Jelgavas popkora vadītāja Ulda Timmas oriģināldziesmas, tulkojumi no filmas “Matu laka”, kā arī latviešu estrādes skaņdarbi. “Arī mums ar Uldi tā ir sava veida jaunrade, jo paši no angļu valodas tulkojām dziesmu tekstus,” piebilst E.Karlsone.

Uzvedumā piedalās Jelgavas popkoris, deju studija “Intriga”, Jelgavas aktieri un solisti Indra Soika, Baiba Zaķevica, Kristīne Ozoliņa, Uldis Timma, Gundars Caune, Erita Karlsone, Ivars Pirvics, Madara Buškevica, Elita Majevska, Elīna Skutele un citi.

Uzveduma mākslinieciskie vadītāji Erita Karlsone un Uldis Timma, režisors Sandis Kalniņš, horeogrāfes Inga Ose, Santa Jankovska, Egija Abaroviča, scenogrāfs Ivars Pirvics, tērpu māksliniece Ilze Beķere.

Uzvedums top ar Jelgavas pašvaldības atbalstu.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

klausītāja

Vienkārši superīga izrāde!!!!!!!

pirms 4 mēnešiem, 2018.01.07 01:05

Koncerti