Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļā no Ziemassvētkiem uz Jauno gadu skanēs Aigara Meri koncerts

Uz īpašu koncertu “Ceļā no Ziemassvētkiem uz Jauno gadu”, kurā skanēs gan dažādu paaudžu latviešu komponistu mūzika, gan skaistākie sarsuelu fragmenti, 26. decembrī pulksten 16 Jelgavas Kultūras namā aicina diriģents Aigars Meri, Jelgavas kamerorķestris un Latvijas Nacionālās operas solisti.

Izcilā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja A.Meri koncerta pirmajā daļā tiks atskaņota laikmetīgā latviešu mūzika – dažādu paaudžu komponistu melodijas. Otrajā daļā skanēs skaistākie sarsuelu fragmenti no 17. gadsimta līdz mūsdienām. Koncertā kopā ar Jelgavas kamerorķestri piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Šis koncerts programmas ziņā krasi atšķirsies no citiem Ziemassvētku koncertiem Latvijā, sola Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” pārstāve Ilze Biļecka. Tā pirmās daļas skaņdarbiem Raimonda Tigula “De Angelis” un “Ziemassvētku op.1” raksturīga meditācija un apcere, Andra Sējāna “Sērkociņu pārdevēja” rosina apsvērt, vai Hansa Kristiana Andersena stāsts par nosalušo sērkociņu pārdevēju ir eksistenciāli bēdīgs vai varbūt tomēr apsološi gaišs.

Savukārt Selga Mence par “Bērnības zemi” un personiskajām sajūtām, kas ar to saistītas, izsakās šādi: “Ziemassvētki man ir bērnība. Pilsēta ietinusies baltā, pūkainā segā, un silti apsegtas pat lielās baļķu kaudzes pie sērkociņu fabrikas. Mamma un tētis ir jauni un skaisti. Brālis un es satuntuļoti katrs savās ragaviņās ceļojam cauri pilsētai uz eglīti pie vecvecmāmiņas, kurai Ieva vārdā, un tādējādi Ziemassvētku vakars ir nedaudz legalizēts. Pirmais pašas izlasītais un pie eglītes skaitītais dzejolis – Jāņa Jaunsudrabiņa “Kā sniegi kalnu galotnēs”.”

Skaņdarbs “Trakās dienas” šajā koncertprogrammā arī nesīs jaunas sajūtu vēsmas: “Skaņdarba tematika – skrējiens pakaļ dāvanām, Ziemassvētku galvenie simboli – lielveikals, atlaides, nauda, nauda, nauda... Skaņdarba raksturs veidojas grotesks, nedaudz banāls un ironisks. Opuss ir viscaur kustīgs un spraigs,” stāsta komponists Jēkabs Jančevskis.

Koncerta otrajā daļā Jelgavas Kamerorķestra mūziķiem pievienosies Latvijas Nacionālās operas spožākie solisti – Jūlija Vasiļjeva (soprāns), Laura Grecka (mecosoprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors) un Rihards Millers (baritons), lai kopīgi dotos galvu reibinošā ceļojumā spāņu operetes – sarsuelas – pasaulē. Sarsuela (no spāņu “zarzuela”) ir spāņu nacionālais muzikāli dramatiskais žanrs, kas līdzīgs operetei vai dziesmuspēlei, kurā solo un kora izpildījums mijas ar dialogiem un dejām.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Koncerti