Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deju kolektīvam «Tracis» – 20 3

Saglabājot tautiskumu un solot pārsteigumus, Elejas pagasta jauniešu deju kolektīvs «Tracis» divdesmito jubileju atzīmēs ar uzvedumu «Jauns un traks» sestdien pulksten 18 Sesavas Tautas namā, informē pašvaldība.

«Šogad koncertā esam uzstādījuši sev augstāku latiņu nekā citus gadus un vēlamies skatītājiem sniegt vēl nebijušu uzstāšanos, kas savā ziņā ir arī izaicinājums mums parādīt sevi citā sniegumā,» par koncerta programmu, saglabājot detaļas noslēpumā, stāsta kolektīva mākslinieciskā vadītāja Ivita Lejava-Majore.

Koncertā uzstāsies arī pieci viesu kolektīvi – vidējās paaudzes kolektīvs «Medaga», jauniešu kolektīvi «Spīgana» un «Pāris», vēsturisko deju kolektīvs «Senvedere» un romu tautas deju kolektīvs «Rademila». Kopā tiks dejotas 25 dejas, no kurām 11 izpildīs «Tracis».

«20 gadu laikā kolektīvs ir izveidojies ļoti īpašs, dejotāji cits citam ir kā ģimene, jo kolektīvam nākas pakārtot savu ikdienu, atdodot daudz sava laika. Šo gadu laikā daudziem dejošana ir kļuvusi kā dzīvesveids. Dejojot «Tracī», rodas atkarība, jo tie, kas dažkārt izlemj kolektīvu pamest, ātri vien atgriežas atpakaļ,» tā par saviem dejotājiem saka kolektīva vadītāja.

«Tracis» dibināts 1997. gadā Elejā, un visu šo laiku tā vadītāja ir Ivita Lejava-Majore. Nav laista garām neviena iespēja pacīnīties par tiesībām kļūt par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Savā pastāvēšanas laikā dejotāji piedalījušies septiņos – gan vispārējos, gan skolēnu – Dziesmu un deju svētkos. Gandrīz katru gadu «Tracis» dodas arī ārzemju koncertceļojumos: līdz šim pabūts Austrijā, Igaunijā, Slovākijā, Ungārijā, Lietuvā, Polijā un Horvātijā.

Šobrīd kolektīvā aktīvi dejo 21 jaunietis vecumā no 16 līdz 24 gadiem.


Pašvaldības foto

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skatītāja

Koncerts ar interesantām idejām un augstā līmenī izpildītām dejām. Meitenes daiļavas. Šoreiz puiši pārspējuši paši sevi. Grūtas dejas, bet perfekti izpildītas. Elejnieki pārspēj visus. Lai izdodas nākošgad nokļūt Dziesmusvētkos.

pirms gada, 2017.04.30 16:21

Figso

Tracis vienmer ir bijis traks,2008 gadaa taaa devam valjaa deju svetkos,eh bij laiki,sveiciens dejotajiem,turaaas

pirms gada, 2017.05.01 11:52

Koncerti