Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dziesmu svētki Meteņos, balstoties uz pārbaudītām vērtībām, liek dziedāt līdzi arī skatītājiem (FOTO) 8

Nesen uzplaiksnījušās domstarpības tautisko dejotāju vidē par klasiskām vērtībām un jaunrades dejām nāca prātā, sestdien, 18. februārī, Jelgavas pils aulā noklausoties Jelgavas koru «Tik un tā» un «Ozols» (LLU vīru koris) diriģenta Gunta Galiņa inspirētos Dziesmu svētkus Meteņos.

Jelgavas pils aula pulcēja ap trīs simtiem dziedātāju no Brocēniem, Talsiem, Tukuma, Tērvetes, Cēsīm, Cesvaines un, protams, arī Jelgavas un novada (koris «Svīri»), un skanēja patiešām vareni. Pat nežēlastības kritikā iekļuvušajiem vīru koriem, jo kas gan var būt skanīgāks par Emīla Dārziņa «Pie Tēvu zemes», «Mūžam zili» vai Valtera Kaminska un Imanta Ziedoņa «Mūžu mūžos būs dziesma». Kad vīriem pievienojās sieviešu kori ar nu jau par sava veida klasiku kļuvušajām Mārtiņa Brauna «Dzied ar mani, tautu meita» un Jura Kulakova un Māra Melgalva «Gandrīz tautas dziesmu» (nu, jūs taču ņemat vērā viediskos vārdus «Kas meitiņu baltu dara,/ Ja ne krāna ūdentiņš»). Tieši tāpēc sieviešu koriem, kad vīri devās nelielā atelpā, tik ļoti izdevās LLU kora «Liepa» vadītājas diriģētā Emīla Dārziņa (atkal augstākā mēroga klasika!) «Nāru dziesma».

Ar jauninājumiem pārāk aizrāvušies nebija arī jauktie kori, kur par uzstāšanās virsotni kļuva Gunta Galiņa diriģētā «Sasala jūrīna» ar lielisku Ievas Strautas solo. Bet beigas kā senos laikos – visa zāle dzied Raimonda Paula «Manai Dzimtenei». Tad ierodas «Dimzēns», un dejot gribētāji var mesties jautrā, nesamākslotā dancī.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Mārīte

Otrajā rindkopā ir būtiska kļūda.
Ne jau kori atteicās ierasties, bet vīru kora "Ozols" diriģentam Guntim Galiņam nācās atteikt vairākiem koriem, tik liela bija interese par šo pasākumu.

pirms gada, 2017.02.20 14:45

Mārīte

Gadās fotogrāfi, kuri ir neaizstājami ... turpinājumā fotosesija ar dejotājiem ... Cits raksts, citas bildes.

pirms gada, 2017.02.20 19:28

Mārīte

Uldis Veilands gan varēja izlabot pirmo teikumu otrajā rindkopā ... nevajag maldināt lasītājus.

pirms gada, 2017.02.20 19:29

Zane

Šo "žurnālistu", tā teikt, vispār vajadzētu atstādināt. Ļoti neprofesionāla attieksme gan pret rakstāmajām lietām, gan intervējamajiem cilvēkiem.

pirms gada, 2017.02.20 19:38

Indra

Raksta autors sajaucis divas lietas - daļu dejotāju neapmierinātību ar deju svētku repertuāru un kopkoru koncertu ar pašu izvēlētu repertuāru. Vēl jau nevar zināt, kā būs ar dziesmu svētku repertuāru. Cik dzirdēts,tad ar to arī nav īsti apmierināti koru diriģenti. Ļoti ceru,ka viņi savus koru repertuāra sagatavotājus nenovedīs līdz tādai absurdai situācijai,kā to izdarīja "īstenie"deju speciālisti,kuri paši nav neko darījuši,neko piedāvājuši,lai visi būtu apmierināti. Lai veicās koristiem, īpaši gribu vēlēt veiksmi Jelgavas koriem,kuriem skate arī nav aiz kalniem,18.aprīlī.

pirms gada, 2017.02.20 20:19

Koncerti