Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dziesmusvētku Koru karos piedalīsies 52 kori; arī «Mītava», «Līga», «Spīgo», «Gaisma» un «Liepa» 2

Aizvadītajās koru skatēs, kurās savu gatavību Dziesmu un deju svētkiem rādīja Latvijas jauktie, sieviešu, vīru un senioru kori, iespēju piedalīties Koru karos izcīnījuši 52 kori, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Koru kari būs Latvijas koru fināls, kuram žūrijas komisijas skašu laikā izvirzījušas labākos Latvijas korus. Sacensībai par labāko koru tituliem dažādās kategorijās Dziesmu un deju svētku nedēļā izvirzīti 24 jauktie, septiņi vīru, 16 sieviešu un pieci senioru kori.

Visi Latvijas 338 kori, kas šajā pavasarī piedalījās skatēs, ir kļuvuši par svētku dalībniekiem. Kopkori Mežaparka Lielajā estrādē kopā ar diasporas un viesu kolektīviem veidos teju 15 000 dziedātāju.

Jaukto koru grupā Koru kariem izvirzīts jauniešu koris «Balsis», jauniešu koris «Kamēr», «Swedbank» koris, koris «Sōla», jauniešu koris «Maska», koris «Laiks», kamerkoris «Rāte», kamerkoris «Austrums», kamerkoris «Fortius», jauktais koris «Sonore», jauktais koris «Rīga», jauktais koris «Daugava», jauktais koris «Līga», kamerkoris «Mītava», jauniešu koris «Intis», skolotāju koris «Vanema», jauktais koris «Ogre», jauktais koris «Anima», jauktais koris «Juventus» un Aglonas bazilika jauktais koris.

Tāpat Koru karos jaukto koru grupā iekļuvis jauktais koris «Vēl», Cēsu pils koris, skolotāju koris «Sidrabe» un jauktais koris «Mūžīgais strauts».

Sieviešu koru grupā Koru karos iekļuvis meiteņu koris «Spīgo», sieviešu koris «Ausma», sieviešu koris «Balta», sieviešu koris «Minjona», sieviešu koris «Dzintars», sieviešu koris «Venda», sieviešu koris «Via Stella», sieviešu koris «Liepa», sieviešu koris «Aija», sieviešu koris «Atbalss», sieviešu koris «Sapnis», «Ave Sol» Rīgas kamerkoris, sieviešu koris «Rasa», sieviešu koris «Stradiņi», kamerkoris «Tonika» un sieviešu koris «Vizma».

No vīru koriem Latvijas koru finālā iekļuvis vīru koris «Gaudeamus», vīru kamerkoris «Frachori», vīru koris «Absolventi», vīru koris «Ķekava», vīru koris «Tēvzeme», vīru koris «Forte» un Rēzeknes vīru koris «Graidi».

Senioru grupā Koru karos iekļuvis jauktais koris «Gaisma», jauktais koris «Atvasara», senioru koris «Erelbe», vīru koris «Baltie bērzi», sieviešu koris «Daugavas vanadzes» un senioru jauktais koris «Atvasara».Koru kari Dziesmu un deju svētku laikā notiks 29.jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā. Konkursa norisei līdzi varēs sekot tiešraidē Latvijas Radio 3 «Klasika» un internetā www.ltv.lv.

Koru karus vērtēs Mārtiņš Klišāns, Uģis Prauliņš, Andris Veismanis, Ēriks Ešenvalds, Risto Josts no Igaunijas, Vaclovas Augustinas no Lietuvas, Ksavjers Sarasola no Spānijas, Gabors Holerungs no Ungārijas, Stojans Kurets no Slovēnijas, Miks Uleoja no Igaunijas, Denezs Sabo no Ungārijas, Hevjers Busto no Spānijas, Ralfs Aizenbaiss no Vācijas un Francs Hercogs no Austrijas.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - vairāk nekā 1600 kolektīvu no Latvijas, tajā skaitā 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās - Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos - notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zinātāja

Arī LLU koris LIEPA ( diriģente Inta Zakenfelde) ir mūsējais un piedalīsies koru karos.

pirms 6 gadiem, 2013.05.26 15:23

Irma

cikos sāksies koru kari 29.jūnijā un kur saņemt ieejas ielūgumus vai biļet6ea?

pirms 6 gadiem, 2013.06.01 12:13

Koncerti