Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīves baudītājs un klasisko vērtību glabātāja 1

Ar muzikālu uzvedumu Elejas tējas namiņā sestdien pulksten 18 viesosies sirsnīgais duets “Viņš un Viņa” – vidzemniece Ilze Lejiņa un francūzis Freds Ormēns. Stāstā par franču puiša un latviešu meitenes nejaušo satikšanos Parīzes ielās dzirdēsim arī vairākus instrumentus – saksofonus, ģitāru, vijoli, birbīni, kokli, stabuli.

Ilze Lejiņa saksofona spēli apguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, studējusi arī ārzemēs. Apmeklējusi meistarklases pie izciliem saksofonistiem. Daudzus gadus Ilze bija galvenā saksofoniste orķestrī “Rīga”, tāpat spēlējusi Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Nacionālās operas orķestrī. Vairāku balvu laureāte, Rīgas Saksofonu kvarteta sastāvā ieguvusi Lielo mūzikas balvu. Dibinājusi Baltijā pirmo sieviešu saksofonu kvartetu “n[ex]t”, darbojas vairākos starptautiskos projektos.

Freds Ormēns ir franču mūziķis multiinstrumentālists, komponists un aranžētājs. Absolvējis Franču Universitāti, kā arī saksofona un džeza novirzienu Nacionālajā mūzikas konservatorijā. Viņa skatuves kaislība ir fankmūzika. Freds ir vairāku grupu solists, koncertējis visā Francijā un citur Eiropā. Viņa muzikālajā gaumē apvienojas improvizācija, kas nāk no džeza, fankmūzikas ritmiskums, elektronikas skaņa un roka enerģija.

– Ilze, plašāks klausītāju loks jūs iepazina kā Rīgas Saksofonu kvarteta dalībnieci un saksofonu kvarteta “n[ex]t” izveidotāju. Šobrīd koncertējat kopā ar Fredu. Kā jūs satikāties?
Ar Fredu satikāmies Ļubļanā, Slovēnijā, pasaules saksofonistu kongresā pirms 11 gadiem. Laikam to sauc par mīlestību no pirmā acu skatiena.

– Fred, kas jūs piesaistīja latviešu meitenē?
Saksofonistu kongresa programmā pamanīju efektīgo latviešu meiteņu saksofonu kvartetu. Ilze mani nošarmēja, nolēmu uzsākt sarunu.


Publicitātes foto. Visu interviju lasiet 10. augusta “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ir redzēti

Ar muzikālu uzvedumu Elejas tējas namiņā sestdien pulksten 18 viesosies sirsnīgais duets “Viņš un Viņa” – vidzemniece Ilze Lejiņa un francūzis Freds Ormēns.
---------------------------------
Brīnišķīgs duets...

pirms gada, 2017.08.11 11:10

Koncerti