Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkloras kopa «Dimzēns» sestdien svinēs 20 gadu jubileju

Pirms tik nozīmīgiem svētkiem negribējās pārāk traucēt vienmēr atsaucīgo «Dimzēna» vadītāju Veltu Leju, tāpēc no 22 dažāda vecuma dalībniekiem (vecākajam esot 81 gads) sarunai tika izraudzīta vismaz teorētiski mazāk aizņemtā Ieva Strauta, jo šonedēļ skolā brīvlaiks.

Lai gan kāda nu tur brīvlaika slaistīšanās, ja mācies Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas novirziena 8. klasē un dziedi meiteņu korī «Spīgo».«Darbošanās «Dimzēnā» sanāk kā sava veida hobijs, jo dziedāšana «Spīgo» ir pavisam citāda nekā folkloras kopā,» klāsta I.Strauta. 

«Sākumā «Dimzēnā» bijām veselas četras Strautas: mamma Anta un es ar abām māsām – Sniedzi un Lindu. No «Dimzēna» 20 gadiem šajā kolektīvā esmu pavadījusi desmit, kopš četru gadu vecuma. Nu gan esam palikušas tikai  ar mammu, jo vecākajām māsām vairs nav laika.»

Laiku arvien kārtīgāk plānot nākas arī Ievai, jo pirmdienās un trešdienās mēģina «Spīgo», bet pirmdienās un piektdienās – «Dimzēns». Tā ka hobijam, kā Ieva sauc «Dimzēnu», atliek tikai viena reize nedēļā – piektdienas. Arī šīsvasaras lielajos Dziesmu svētkos, izņemot ieskaņas koncertu «Zvaigžņu sega», būts kopā ar «Spīgo», nevis «Dimzēnu». Toties Ieva labi atceras 2010. gada Skolu jaunatnes dziesmu svētkus, kad paspējusi gan 4. vidusskolas «Spīgmeitiņās», gan bijusi viena no četrām jaunajām folkloristēm, kuras dziedājušas solo pašā Mežaparka estrādes priekšplānā.

Ne bez laika patēriņa aizritējis arī šāgada pavasaris, kad Ieva sasniegusi labāko rezultātu starptautiskās mūzikas olimpiādes Latvijas finālā, savukārt konkursā  «Dziesmu dziedu, kāda bija» nopelnīts Diždižās dziedātājas tituls. I pakāpes diploms līdz ar Dižās dziedātājas nosaukumu ticis vēl vienai «Dimzēna» jaunietei – Patrīcijai Dukulei.

Lai pārliecinātos, ka «Dimzēns» nesastāv tikai no starptautisko konkursu laureātiem, bet izdziedāties un izdancoties ar jubilāriem var jebkurš interesents, viesi laipni aicināti uz svinībām, kas sāksies rīt pulksten 14 Jelgavas kultūras nama Mazajā zālē. 

Pievieno komentāru

Koncerti