Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izskan festivāls “Nāc līdzās Zemgalē!” (FOTO) 3

Ar koncertu Jelgavas Kultūras namā izskanējis XXII integratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās!” Zemgales konkurss, kura šīgada moto ir “Es – puķe Latvijas dārzā”.

“Simboliski ikviens mēs esam kā puķe Latvijas košajā puķu dārzā. Un, manuprāt, cilvēki ar īpašām vajadzībām ir vienas no skaistākajām puķēm šai puķu kaleidoskopā, jo viņiem ir tik tīras, atvērtas un patiesas dvēseles!” par koncertu tēmu teic festivāla organizatore fonda “Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga, kura festivālu rīko kopš tā pirmās dienas un ir pārliecināta, ka cilvēku ar īpašām vajadzībām talantiem jādod vieta uz lielajām skatuvēm.

No festivāla “Nāc līdzās Zemgalē!” uz Rīgas lielkoncertu izvirzīti:

 1. Latviešu tautas dziesma – Rīgas 3. speciālās pamatskolas ansamblis folkloras “Zīlītes”

 2. Dziesma “Es vēlos” – Jumpravas internātpamatskolas vokālais ansamblis

 3. Dzejolis “Dziesmas datoru mīlētājiem” – Elvis Reingolds no Bērzupes speciālās internātpamatskolas

 4. Latviešu tautas deja – Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas deju kolektīvs “Solītis”

 5. Uzvedums “Pavasara brīnumi” – DAC “Cerību ligzda” kustību grupa

 6. Dziesma “Vilcieniņš” – Zālītes speciālās internātpamatskolas ansamblis

 7. Dziesma “Mieru, tikai mieru” – Norberts Lusts

 8. Dziesma “Pazust mākoņos” – Laura Žukova

 9. Dziesma “Laba dziesma” – Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība “Imanta” ansamblis

 10. Dziesma “Zemeslodes” – Līva Paula Paleja un Laura Nikola Silamedne no Babītes vidusskolas

 11. Skaņdarbs akordeonam “Kabatas akvareļi” – Mihails Oļehovs no Pāvula Jurjāna mūzikasskolas

 12. Dziesma “Vēju stundā” – Gerda Bīviņa

 13. Latviešu tautas dziesmu kompilācija “Ar gailīti Rīgā braucu” – Rīgas 1.speciālās internātpamatskolas ritma grupa

Latvijas simtgades gadā dalībnieki bija aicināti savos priekšnesumos izmantot tikai Latvijas autoru darbus. Dalībnieku un priekšnesumu skaita ziņā šis ir viskuplākais reģionālais festivāls, jo došanos uz to iecienījuši daudzi rīdzinieki.

Reģionālos koncertus vērtē žūrija, kas labākos priekšnesumus izvirza uz festivāla noslēguma lielkoncertu 5. aprīlī Rīgā, VEF Kultūras pilī. Jelgavā dalībniekus vērtēja dziedātāja Evita Zālīte, Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra režisors Arvīds Matisons un S.Freiberga.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Sarma

Ļoti krāšņi izskanēja koncerts un skaisti bija izstādes darbi. Tas vēlreiz apliecināja, cik daudz talantu dzīvo bērnos un jauniešos ar īpašām vajadzībām. Paldies Jelgava!

pirms gada, 2018.03.08 12:43

ziņa

Brīnišķīgi pasākumi! Bet nevajag rīkot konkursu starp bērniem un jauniešiem, kuri ir tik dažādi savu spēju, iemaņu un prasmju attīstības vertikālē (GAT), nemaz nerunājot par augstskolu beigušajiem. Žūrijā, kā redzams, nesēž šādu bērnu, jauniešu tiešie pedagogi, kuri -vislabāk izprot šo bērnu, jauniešu attīstības ceļu. Lai arī cik liels darbs būs ielikts šo bērnu, jauniešu mākslinieciskajā izaugsmē, to nevar salīdzināt ar tiem, kuriem nav šo diagnožu. Varbūt jādod iespēja sevi apliecināt visiem tiem, kuru uzstāšanās ir koncerta cienīga? Rindas kārtībā? Un bez konkursiem! Varbūt jāmaina pats pasākuma nosaukums?

pirms 12 mēnešiem, 2018.03.28 23:08

puķe

Bezcerīgi! Sen jau vajadzēja mainīt atlasi-pašā saknē, jo katrs cilvēkbērns grib kaut reizi būt virsotnē, bet ja viņa potenciāls ir gandrīz jau izsmelts, tad nav cerību turpināt sacensties un pārspēt veselāko konkurentu, taču ar daudziem var sasniegt brīnumlietas...

pirms 12 mēnešiem, 2018.03.30 15:12

Koncerti