Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie pianisti izceļas ar savu rokrakstu (FOTO) 1

Attīstot klasiskās mūzikas tradīcijas, papildinot jauno pianistu zināšanas par komponistu klavierdaiļradi, sekmējot klavierspēles audzēkņu izaugsmi, veicinot repertuāra meklējumus un ceļot klavierspēles prestižu mūsdienu muzikālajā izglītībā, Jelgavas Mūzikas vidusskolā izskanējis jauno pianistu festivāls “Tautas dziesma/deja klavierdaiļradē”.

Jelgavas Mūzikas vidusskola festivālu organizēja sadarbībā ar Latvijas Klavieru skolotāju asociāciju, stāsta vidusskolas klavierspēles pedagoģe Silvija Audre. Katru gadu tas norit kādā citā no lielajām pilsētām, kurās ir mūzikas vidusskolas. Jelgavā festivāls atgriezies pēc 12 gadiem. “Toreiz, lai parādītu, ka festivāls notiek tieši Jelgavā, tā tēma bija “Jūra, mežs un vējš” – izmantojām Jelgavas Mūzikas vidusskolas nosaukuma pirmos burtus. Šogad tēma bija “Tautas dziesma/deja klavierdaiļradē”. Tā atspoguļo ne vien latviešu tautas dziesmu un deju, bet arī mūsu tuvākās tautas ar to skaistajām dziesmām,” stāsta S.Audre. Festivālā skanēja gan latviešu, lietuviešu, krievu, čehu, poļu mūzika, gan gruzīnu, ungāru, spāņu skaņdarbi, bija pieteiktas arī argentīniešu dejas. “Bija plašs komponistu loks, kas tautas mūziku izmantojuši kā ierosmes avotu savu skaņdarbu radīšanā,” stāsta S.Audre.

Festivālā piedalījās 32 jaunie pianisti no 11 mūzikas vidusskolām Jelgavā, Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Jūrmalā, Rēzeknē, Cēsīs. S.Audre pasākumu sauc arī par iespēju satikties pedagogiem, audzēkņiem un noklausīties dažādas viena skaņdarba interpretācijas. Piemēram, Jēkaba Graubiņa “Aiz upītes meitas dzied” skanējis vairākas reizes, taču “katrs izpildītājs bija atradis savas nianses, pasvītrojis ar savu temperamentu un pasaules redzējumu”.

No Jelgavas Mūzikas vidusskolas festivālā piedalījās pieci audzēkņi – Lamberts Verņickis (I kurss, skolotāja Natālija Prihodčenko), Aiva Rancberga (II kurss, skolotāja Edīte Ziemele), Jeļizaveta Gridjuško (IV kurss, skolotāja Meldra Krūmiņa), Helga Gūtšmite (IV kurss, skolotāja Edīte Ziemele) un Jānis Čudars (IV kurss, skolotāja S.Audre). “Visi rādīja ļoti veiksmīgu sniegumu. Nedēļu pirms festivāla skolā Klavieru nodaļas koncertā notika atlase uz šo festivālu. Visi spēlēja labi, un bija grūti izlemt, kuri piedalīsies festivālā, jo katrai skolai bija ierobežots uzstāšanās laiks – 20 minūtes. Festivāla sniegumi bija ļoti interesanti, katrs ar īpašu rokrakstu un redzējumu. Mūsu audzēkņi ļoti labi sevi parādīja,” slavē pedagoģe. Atšķirībā no konkursiem festivāla dalībnieku sniegums netiek vērtēts, piešķirot vietas. Dzirdēto uzteicis arī Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs profesors Juris Kalnciems.

Nākamais liela mēroga pianistu pasākums Jelgavas Mūzikas vidusskolā gaidāms 9. martā, kad skolā norisināsies III starptautiskais jauno pianistu konkurss “Mūzikas varavīksne”.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Koncerti