Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada dejotāji sadanco Staļģenē (FOTO) 3

«Ir ļoti labas emocijas, bet arī visai liels satraukums, tāpēc ka rādām dejas, kuras esam mācījušies neilgu laiku, un izgāzties, protams, neviens nevēlas. Bet mēs cenšamies no visas sirds un ceram, ka skatītājiem patiks. Gaisotne ir draudzīga, un var izbaudīt pasākumu. Cepums organizatoriem – viss ir ļoti labi noorganizēts,» gaidot savu kārtu iziet Staļģenes vidusskolas sporta halles laukumā, teic Valgundes jauniešu deju kolektīva «Trādirīdis» dejotājs Sandijs Lasenbergs. «Trādirīdis» kopā ar diviem desmitiem citu Jelgavas novada tautas deju kolektīvu un viesiem no Ozolnieku novada un Jelgavas sestdienas vakarā skatītājiem dejoja ikgadējā «Ziemas sadancī».

Tradicionāli «Ziemas sadancis», kas šogad ir divpadsmitais, notiek februārī, brīdi pirms tautas deju kolektīvu skates, un tajā tikās 21 novada kolektīvs – 11 vidējās paaudzes un pa pieciem jauniešu un senioru deju kolektīviem. Kopā ar Jelgavas novada dejotājiem uzstājās senioru deju kopa «Ozolnieki» un jelgavnieki («Skalbes» jaunieši un «Jundas» bērni). Tika izdejots gan obligātais repertuārs, gan arī citas dejas – uz deju laukuma vienlaikus bija skatāmi līdz pat deviņiem kolektīviem.

Ingas Feldmanes vadītajam «Trādirīdim» šis ir pirmais «Sadancis» – kolektīvs decembrī nosvinējis gada jubileju. Sandijs stāsta, ka pirmais gads bijis interesants – mainījušies dejotāji, iets cauri grūtībām, strādāts pie tā, kas nepadodas. «Ir bijušas vieglākas un grūtākas dejas, bet esam centušies un dejas iemācījušies,» stāsta jaunietis, piebilzdams – līdz skatei, kas būs pēc mēneša, gan vēl daudz darāmā. Dejas tiks slīpētas mēģinājumos, kas šobrīd aizņem sešas līdz desmit stundas nedēļā.

«Sajūtas ir ļoti labas – dejojam no sirds! Dejot mums ļoti patīk, un mums ir visforšākais kolektīvs!» teic Līga Sorokina – Kalnciema vidējās paaudzes deju kolektīva «Pavediens» dejotāja un krustmāmiņa.

Šī kolektīvam, ko vada Daina Majoka, ir ceturtā sezona un ceturtais «Sadancis». «Principā zinām, ko varam sagaidīt, bet katru gadu tāpat viss mainās – nāk jaunas dejas, jaunas emocijas. Kļūstam drošāki, bet vienalga tas triceklītis ir iekšā, lai būtu pārliecināti par to, ko darām. Mums ir mēģinājumi, kuros mācāmies, un visu cenšamies izdarīt pēc labākās sirdsapziņas,» stāsta Līga. Kolektīvs skatei jūtas gandrīz gatavs, bet vēl ir, pie kā piestrādāt. «Cits citu uzmundrinām, un gan jau būs labi!» tā Līga.

Vienu no četrām «Sadancī» rādāmajām dejām – «Uz ūdeņa dvēselīte» – «Pavediens» laukumā izpildīja kā vienīgais kolektīvs. Tam vajadzīgs vairāk drosmes nekā tad, ja blakus dejo vēl citi. «Drosme mums ir, bet galvenais ir nepazust. Mums ir ļoti mazs kultūras nams un maza zāle, līdz ar to uz lielākas skatuves varam pazust. Bet mēs cīnāmies un mēģinām visu apgūt,» piebilst Līga.

Līgu, kas dejo jau 14. sezonu, dejotāji mīļi nodēvējuši par krustmāmiņu. Viņa bijusi tā, kas savulaik rosinājusi jauniešu deju kolektīva «Solis» izveidi. Kad savs laiks jauniešos nodejots, «Solim» nosvinēta desmitā gadskārta un kopā ar to pabūts arī divos Deju svētkos, Līga pirms četriem gadiem bija iniciatore vidējās paaudzes kolektīva dibināšanai. Tā arī «Pavediena» saime turpina viņu mīļi dēvēt par krustmāmiņu.

«Ziemas sadanci» ar skatītāju iekustināšanu kuplināja Jaunsvirlaukas pagasta folkloras kopa «Liepāre».


Foto: Roberts Ķesteris

Pievieno komentāru

Komentāri 3

oi oi

Smuki, tikai vai Bārtas tērpam vajadzēja tādus lakatus? nez vai....

pirms gada, 2017.02.06 09:21

gā ga

Senioriem tai dejā īstie zīdaiņi vai Babyborni? Par bērnu repertuāru trūkst vārdu .... pervesijas Agra Daņiļeviča stilā!

pirms gada, 2017.02.11 12:18

Koncerti