Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katoļu baznīca aicina uz Zvaigznes dienas koncertu

Baznīcas dzīvē gada skaitīšana sākas līdz ar adventes laiku, bet 2018. gads ir Latvijas simtgades gads. Tādēļ, atsaucoties Baznīcu nakts fonda idejai – kristīgajām draudzēm piedalīties lūgšanu iniciatīvā par mūsu valsti “#Gaisma Latvijai” –, ikviens tiek aicināts uz Zvaigznes dienas koncertu Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katoļu katedrālē sestdien, 6. janvārī, pulksten 17, informē katedrāles kora pārstāve Dace Indrika. Ieeja – par ziedojumiem.

Pasākuma “#Gaisma Latvijai” idejas autori skaidro, ka šis ir aicinājums Ziemassvētku un Valsts svētku gaidīšanas laikā (no pirmās adventes līdz Zvaigznes dienai) Latviju simboliski pārklāt ar gaismu, dāvinot pašu vērtīgāko garīgo dāvanu – lūgšanu – kā pateicību Dievam par mūsu valsti un tautu. Fonda “Baznīcu nakts” pārstāvji raksta: “Gaisma dievnamu logos un svecēs vistumšākajā gada laikā mums simboliski atgādina par dvēseles ilgām pēc dievišķās Gaismas un Dieva svētības Latvijai.” Organizatori arī atgādina, ka iniciatīva “#GaismaLatvijai” ir saskaņota ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapu Jāni Vanagu un Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču.

Zvaigznes dienas koncertā, uz kuru ielūdz Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katoļu katedrāles koris, skanēs skaistākās tradicionālās, kā arī latviešu komponistu Ziemassvētku dziesmas. Tajā ar saviem dzejas lasījumiem piedalīsies dzejnieki Rasma Urtāne, Velta Brinza, Jānis Keičs un Uldis Apels. Visi apmeklētāj aicināti pirms koncerta piedalīties Zvaigznes dienas Svētajā Misē pulksten 16.

Papildu informācija par iniciatīvu “#GaismaLatvijai” – www.baznicunakts.lv.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Koncerti