Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Mītavas tilti” priecē publiku un pašus dziedātājus (FOTO) 3

II Latvijas senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētku “Mītavas tilti – 2017” koncerts “Līdz’ man dziesmu vācelīte” Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā pašvaldību vēlēšanu sestdienā sagādāja skaistus mirkļus. Gan skatītājiem, gan pieciem dažādiem, bet labi skanošiem kolektīviem. Nezinātājs, ja neredzētu vairuma dziedātāju sirmās galvas, pat nepateiktu, ka dzied seniori – tik skanīgi bija visi priekšnesumi.

Jau pirmais ansamblis – Ķeguma “Kvēlziedi” Gunāra Jākobsona vadībā iepriecināja ar izjustu dzimtās zemes slavināšanu gan dziesmā no “Čikāgas piecīšu” repertuāra, gan komponista Gunāra Freidenfelda dziesmā. G.Freidenfeldu vēlāk varēja redzēt arī klātienē – dziedot paša vadītajā Ādažu vīru vokālajā ansamblī. Viņu priekšnesums bija drastisks, bet labi pārdomāts un publiku aizraujošs.

Ikšķiles “Saulgrieži” (vadītājs Jānis Rijnieks) toties izcēlās ar lirismu, sevišķi J.Rijnieka dziesmā par Ikšķili un Raimonda Paula “Atziedi, dvēsele”. Arī Burtnieku novada “Dziesmotā senatne” (vadītāja Inese Reinfelde) atskaņoja sen pazīstamo, bet neaizmirstamo R.Paula dziesmu “Zilā”, kā arī skanīgas tautas dziesmu apdares.

Ar ļoti skanīgām balsīm iepriecināja pašmāju kolektīvs – iestādes “Kultūra” vokālais ansamblis “Vīzija” Lienes Gailes vadībā. Arī šeit neiztika bez R.Paula, bet ansambļa vadītājas aranžējumā tieši “Vīzijai”. Jāatzīst, ka “Es vēlos tev dāvināt rozes” varbūt nav no pašām populārākajām Maestro dziesmām, bet ar Edgara Ansonska solo partiju tā skanēja noteikti ne sliktāk kā savulaik Normunda Rutuļa izpildījumā. Grūti gan salīdzināt, jo no popdziesmas šādā interpretācijā tā bija pārvērtusies par liriski aizkustinošu skaņdarbu.

Un noslēgumā – L.Gailes dziesma “Mītavas tilti” ar E.Ansonska vārdiem svētku kopkora izpildījumā. Paldies par jauko pēcpusdienu koncerta mākslinieciskajiem vadītājiem L.Gailei un E.Ansonskim, kā arī Rihardam Svjatskim, kas īsā laikā sevi pierādījis ne tikai kā Jelgavas Jaunā teātra vadītājs, bet veiksmīgs dažādu pasākumu režisors.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Gaisma

Un tagad ar tiem rozā apmetņiem ir labāk nekā ar pelēkajām kruzuļotajām jaciņām? Nu gaume ...

pirms gada, 2017.06.04 19:10

Tumsa

Ko nozīmē- GAISMA?

pirms gada, 2017.06.05 14:34

Koncerti