Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūziklu «Sapņotāji» skatītāji uzņem ar ovācijām (FOTO) 11

Atklāti sakot, uz Jelgavas popkora mūzikla «Sapņotāji» pirmizrādi sestdienas pēcpusdienā «Zemgales Ziņu» korespondents devās ar nelielām bažām. Pirmkārt, tas tomēr ir jauniešu pasākums, otrkārt, nebija pietiekama priekšstata par Jelgavas popkora iespējām. Tomēr redzētais lika atmest jebkuru skepsi un līdz ar citiem skatītājiem aplaudēt vai pēc katras dziesmas, pie tam katra no tām tika izpildīta nevis statiski, bet kā aizraujošs horeogrāfisks priekšnesums. Un beigās iestudējuma dalībnieki un veidotāji saņēma īstas ovācijas un, jāsaka, pelnītus saucienus «malači!».

Starpbrīdī gan nācās dzirdēt arī viedokli, ka vokālais sniegums esot stipri dažāds. Tas arī saprotams, jo uz skatuves bija dažāda vecuma dalībnieki ar ļoti dažādu skatuves pieredzi. Tomēr visi kopā veidoja vienu komandu. Gan popkora jaunākie un mazliet vecākie dalībnieki, gan galvenie varoņi Hanna (Elīna Kopteļeva, kura rādīja arī ļoti atzīstamu vokālo sniegumu), Lūkass (Jānis Grūtups), Amēlija (Helēna Jubalte) – visus nenosaukt. Amizants bija Hannas vecāku pāris, ko spoži atveidoja Indra Soika-Dreimane un Uldis Timma, tāpat arī TV šova producente (Baiba Zaķevica) un vadītājs (Gundars Caune).

Veiksmīgi izdevās atklāt arī pamatideju, kas aizgūta no ASV pirms 30 gadiem uzņemtās filmas «Matu laka» un mūzikla ar tādu pašu nosaukumu. Ar prieku, dziesmām un dejām tika runāts par tēmām, kas ir ārkārtīgi nozīmīgas arī mūsdienās un šeit, Latvijā, tāpēc scenārijs pēc režisora Sanda Kalniņa ieceres tika adaptēts šodienai un pilsētai, kas varētu būt arī Jelgava.

Par to liecināja arī mūzikla un Jelgavas popkora māksliniecisko vadītāju Eritas Karlsones un U.Timmas veidotās aranžijas un dziesmu izvēle – tikai dažas bija pārceļojušas no oriģinālā mūzikla, bet pārējās varēja atpazīt gan «Prāta vētru», gan skatītājiem gados tik pazīstamās Aleksandra Kublinska «Minikleitu», Ulda Marhileviča un Ainara Mielava «Mīlestību nedalāmo». Un, protams, kā nu bez «Satiksimies Jelgavā».

Jauniešu problēmas, pirmā mīlestība, apkārtējo neizpratne, cilvēku vienlīdzības un integrēšanas jautājumi aktuāli visur, arī pie mums. Izrādās, ka arī par nopietnām lietām var runāt krāsaini un ar pozitīvu uzstādījumu. Krāsainuma radīšanā milzīgi nopelni gan horeogrāfēm Ingai Osei (uz skatuves redzējām arī deju studiju «Intriga»), Santai Kancevičai un Egijai Abarovičai, gan tērpu māksliniecei Ilzei Beķerei, gan gaismu un skaņu operatoriem. Ne pirmo reizi dubultslodze bija Ivaram Pirvicam, kurš ir gan mūzikla scenogrāfs, gan mistera Pinkija lomas atveidotājs.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Skatītājs

TĀDS baudíjums sirdij un acīm. Pelnīti "Malači!"

pirms gada, 2017.04.09 21:30

skatītāja

Ļoti,ļoti skaisti. Milzīgs prieks par talantīgiem mūsu pašu pilsētas jauniešiem. Patika viss- dziesmas,dziedātāji,aktieriskais sniegums,horeogrāfija. Liels paldies visiem,kuri veidoja šo skaisto koncertu. Jauks svētdienas noslēgums.

pirms gada, 2017.04.09 22:02

mia

Tik drausmīgi sakrāsotas skuckas, pilnīgs bezstils, pilnīgs riebums pret šādu pašdarbnieku līmeni.

pirms gada, 2017.04.09 23:47

sartas

Kur nu bez Tevis, Melnā Skaudība? Uzaicini uz savu augsti profesionālo pasākumu :)

pirms gada, 2017.04.10 10:34

Doma

Nu labi pastrādāts!Ļoti baudāms pasākums un vēl ar humoriņu!Malači jaunieši,kuri ieguldījuši daudz brīvā laika.

pirms gada, 2017.04.10 00:47

Eleonora no RAF

Emocionāli bagāts baudījums mūsu dvēselēm.
Paldies. Paldies. Paldies.

pirms gada, 2017.04.10 12:02

Skolotāja

Piekrītu,
tas bija estētiskais un emocionālais baudījums, ko var gūt tikai vērojot Latvijas lauku dabu,
un lauku cilvēkus - neatņemamo visa latviskā sastāvdaļu.
Paldies, mīļie.

pirms gada, 2017.04.10 12:13

Malači!

Absolūts un simtprocentīgs prieks sirdij un acīm. Milzīgs paldies visiem mūzikla dalībniekiem!

pirms gada, 2017.04.10 14:01

Koncerti