Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NBS orķestra kameransamblis aicina uz koncertu “Laimīgi kopā!”

Nacionālo bruņoto spēku orķestra kameransamblis “Jautrais septets” Latvijas mūzikas skolās sniegs koncertus “Laimīgi kopā!”. 12. decembrī pulksten 12 koncerts notiks Jelgavas Mūzikas vidusskolā.

Pārējie koncerti plānoti 5. decembrī pulksten 11.40 Rīgas 6. vidusskolā, 6. decembrī pulksten 16 Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā un 13. decembrī pulksten 16 Rēzeknes Mūzikas vidusskolā.

Kā informē majore Mairita Senkevicina, pēc novembra patriotiskajiem pasākumiem Nacionālo bruņoto spēku orķestra mūziķi ir sagatavojuši jaunu programmu, kurā var nodoties kamermūzikai – spēlēt un izpausties pilnīgi citos žanros un ritmos. Nacionālo bruņoto spēku orķestra kameransamblis ”Jautrais septets” klausītājiem ir sagatavojis muzikālus stāstus ar nosaukumu “Laimīgi kopā!”.

“Nosaukums “Laimīgi kopā!” ir izvēlēts, jo šie vārdi raksturo ne tikai mūziķu izjūtas uz skatuves, bet arī attieksmi un sajūtas, dodoties ceļā uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu,” atzīmē Nacionālo bruņoto spēku orķestra priekšnieks un galvenais diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns.

Ansambļa sastāvs ir neparasts – trompete, saksofons, vibrafons, basģitāra vai tuba, zvaniņi un divi sitaminstrumentālisti. Koncertā piedalīsies sitaminstrumentālisti un ansambļa solisti – virsseržanti Dzintra Knābe un Ģirts Timma, kaprāļi Artūrs Kuzmins, Kaspars Orehovs un Uldis Ezers, dižkareivji Lauris Suvaizdis un Rinalds Jukna.

Pulkvežleitnants D.Vuškāns norāda: “Savā ikdienā mūziķi veic ļoti nopietnas un svarīgas lietas, bet spēlēšana ansamblī ir iespēja darīt kaut ko pavisam citu un pretēju. Koncerti ir iecerēti, arī lai iepazīstinātu Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņus ar iespējām strādāt Nacionālo bruņoto spēku orķestrī. Koncerti sniegs klausītājiem tikai pozitīvas emocijas, smaidu, dzīvesprieku, labestību un vitālu enerģiju, jo tiks atskaņoti Ziemassvētku un populārās mūzikas šedevri atraktīvos ritmos.”

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā ir bez maksas.

Nacionālo bruņoto spēku orķestris izveidots 1991. gada decembrī ar toreizējā aizsardzības ministra Tālava Jundža un kultūras ministra Raimonda Paula gādību. Orķestra galvenie uzdevumi ir Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālais noformējums, augsti ārvalstu amatpersonu valsts vizīšu nodrošināšana ar muzikālo noformējumu, vēstnieku akreditācijas ceremoniju muzikālais noformējums Rīgas pilī, ārvalstu kara kuģu sagaidīšanas un pavadīšanas ceremonijas.

Nacionālo bruņoto spēku orķestra priekšnieks un galvenais diriģents ir pulkvežleitnants Dainis Vuškāns.

 

Pievieno komentāru

Koncerti