Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pareizticīgo Ziemassvētkos uzstāsies plašs mākslinieku loks 1

Atzīmējot pareizticīgo Ziemassvētkus, kas tiek svinēti naktī no 6. uz 7. janvāri, 14. janvārī pulksten 14 Jelgavas Kultūras nama Lielajā zālē uz tradicionālo koncertu “Pareizticīgo Ziemassvētki” aicināti visi interesenti, informē Sabiedrības integrācijas pārvalde. Koncerta moto ir “Esam ceļā!”, un ieņēmumi par biļetēm tiks ziedoti labdarībai.

“Dostojevskis ir rakstījis, cik apbrīnojami daudz var izdarīt viens saules stars ar cilvēka dvēseli. Tā arī Ziemassvētku gars mūs sasilda un palīdz atvērties, atvērties mirdzumam no iekšienes! No sevis, no tā, kas sevī,” koncerta scenāriju ieskicē režisore Rita Barona. Viņa rosina ielaist sevī dzīvības pārpilnības avotu, slavējot ziemas saulgriežus un Jēzus Kristus dzimšanu. “Pateicoties krievu rakstnieka Ivana Šmeļova stāsta “Ziemassvētki” īpašajai atmosfērai, ir tapis mūsu koncerts, izjūtot dabas, ļaužu un Jēzus Kristus vienotību un harmoniju. Svētku koncerta moto ir “Esam ceļā!” – ceļā uz laimi, zvaigznēm, dzīvi un gaišiem Ziemassvētkiem. Būsim kopā ar redzīgām sirdīm un atvērtu prātu lielākam Labajam!” aicina R.Barona.

Koncertā piedalīsies Rīgas Skolēnu pils koris “Accolada” (diriģente Oksana Čerkasova), Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāles koris (diriģente Dace Laure), Jelgavas 2. pamatskolas bērnu un jauniešu kora “Zvonņica” jaunākā un vecākā grupa (diriģente Jeļena Vavilova), Jelgavas 5. vidusskolas bērnu deju kolektīvs “Ija” (vadītāja Natālija Mišina), Ozolnieku Tautas nama vokālais ansamblis “Procesā” (vadītājs Krists Boitmanis), stīgu instrumentu trio (čells Madara Fogelmane, basģitāra Andris Bumbieris, klasiskā ģitāra Endijs Rožkalns), kā arī solistes – arfiste Meja Linga Čena un Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles kora diriģente un dziedātāja Jeļena Kravčenko. Koncertā piedalīsies arī aktieri Aldis Barons un Ilze Beķere.

Savu svētību pasākuma norisei devis Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles priesteris tēvs Aleksandrs. Tradicionāli koncertā skan lielie zvani, ko sarūpē Jelgavas pareizticīgo katedrāle un ko spēlēs katedrāles Zvanu skolas vadītāja Jeļena Ņikiforova.Koncerta režisore R.Barona, literārā konsultante – Ludmila Veržbicka, scenogrāfe – I.Beķere. Koncertu organizē Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde un biedrība “Jelgavas Nacionālo kultūras biedrību asociācija”.


Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Komentāri 1

gā ga

Barona varēs zvanīt visus zvanus un režisēt. Cita jau viņai vairs nav ko darīt. Diez' nervu sabrukums, par ko sūkstījās pa radio, beidzies?

pirms 4 mēnešiem, 2018.01.09 01:12

Koncerti