Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie klausītājiem atgriežas koncertuzvedums “Dod, Dieviņi”

Piedzīvojis skatītāju mīlestību un pozitīvas profesionāļu atsauksmes, šopavasar ceļojumu pa Latviju turpina etniski stilizētais koncertuzvedums “Dod, Dieviņi”.

“Spēcīgi, maģiski, enerģētiski, dvēseliski, balti un tīri, dziedinoši, epohāli, sakrāli... Ir patīkami un iedvesmojoši no skatītājiem dzirdēt tik milzum daudz labu vārdu pēc “Dod, Dieviņi” koncertiem, arī saņemot e-pasta vēstules un lasot komentārus. Jūtamies īpaši gaidīti, mīlestības un Dieva klātbūtnes lutināti, tāpēc nolēmām nākt pie skatītājiem vēlreiz,” stāsta koncertuzveduma producents Aigars Dinsbergs.

Ar dziesmas, dejas, maģisko spēka vārdu klātbūtni, video un gaismu partitūrām, īpašu skatuves scenogrāfiju un apģērbu zīmola “Mayra” speciāli darinātiem tērpiem koncertuzvedums veidots kā cilvēka dzīves ritējums laika griežos, akcentējot savas zemes, tautas mīlestību un Dieva klātbūtni it visā.

“Dod, Dieviņi, otram doti...” ir būtisks latviskās morāles kods, kas īpaši nozīmīgs ir šodienas kontekstā. Tādēļ svarīga ir koncerta ideja – tuvojoties Latvijas simtgadei, parādīt latviskuma plūdumu cauri laikiem: meklēt senu tradīciju un rituālu vajadzību un vietu mūsdienu dzīves izpratnē un ritējumā.

Koncertuzveduma muzikālais producents ir komponists Kristaps Krievkalns, kura meistarīgi veidotās aranžijas un neierastos balsu salikumus gan latviešu tautas dziesmām, gan Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Raimonda Tigula un citu komponistu melodijām izdzīvo Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Uģis Roze, Lauris Valters, Kristīne Kārkle (balss, vijole), Kristaps Krievkalns (taustiņi), Edgars Kārklis (dūdas, stabule, akordeons), Ilze Grunte (ģitāra), Armands Treilihs (bass), Miķelis Vīte (sitamie instrumenti) un dejotāji Egija Abaroviča, Reinis Rešetins, Liene Grava un Ģirts Bisenieks.
Svētku koncertuzvedums “Dod, Dieviņi” Jelgavas Kultūras namā būs skatāms 1. maijā pulksten 17.

Iepriekšējos gados šajā ciklā klausītājus sasniedza programmas “Mana dziesma Latvijai”, “Latviešu kino un teātra zelta dziesmas”, “Brīvās Latvijas dziesmas”, “Manas tautas dziesmas”, “Manai dzimtenei”, “Es savai tēvzemei” un “Manas tautas likteņdziesmas”.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Koncerti