Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pūtēju orķestri atskaņos Dziesmu svētku dižkoncerta programmu

Novembrī un decembrī visos Latvijas vēsturiskajos novados norisinās pūtēju orķestru Ieskaņas koncerti, kuros izskanēs XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku pūtēju orķestru dižkoncerta programma. Pirmais koncerts notika 12. novembrī Siguldā, nākamie skanēs 7. decembrī pulksten 18 Jelgavas 4. vidusskolā, 9. decembrī Straupes Kultūras namā, 26. decembrī Saldū un Balvu novada Kubulu Kultūras namā.

12. novembrī Pierīgas novadu orķestri satikās Siguldā, lai klausītājiem piedāvātu koncertu “Rudens dabā, mūzikā, Siguldā!”, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Koncerta programmā tika iekļauti Rīgai un Pierīgai veltītās dižkoncerta daļas skaņdarbi – Jāņa Ivanova, Andra Riekstiņa, Gunāra Ordelovska, Aivara Krūmiņa, Imanta Kalniņa un Raimonda Paula mūzika.

“Ieskaņas koncerti ir nozīmīgs posms ceļā uz Dziesmu svētkiem, zināmā mērā tas ir dižkoncerta ģenerālmēģinājums. Neraugoties uz to, ka mums, radošai komandai,  šie koncerti ir darba process, skatītājiem piedāvājam pilnvērtīgus koncertus. Katrā vēsturiskajā novadā plānojam izspēlēt dižkoncerta programmu un koprepertuāru. Pierīgas kolektīvu koncerts apliecināja mūziķu gatavību svētkiem, deva iespēju izvērtēt programmas ritējumu, dramaturģiju un kopskaņu,” stāsta pūtēju orķestru dižkoncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš.

Jau kopš 2003. gada, kad tika iedibināta pūtēju orķestru dižkoncerta tradīcija, šis notikums ik reizi pārsteidz ar jauniem izteiksmes līdzekļiem un kvalitatīvām inovācijām. XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku Dižkoncerts notiks Esplanādē – vietā, kur 20. gadsimta sākumā izskanējuši vairāki Dziesmu svētku koncerti. Koncerta programmā iekļauta tikai latviešu komponistu oriģinālmūzika, aranžējumi un tautasdziesmu apdares. Koncertā muzicēs Latvijas novadu apvienotie pūtēju orķestri, bet noslēguma daļā – dižorķestris. Dižkoncerta radošā grupa – mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš, režisors Juris Jonelis un scenogrāfe Austra Hauks.

XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki norisināsies Latvijas simtgades svinību zīmē no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Koncerti