Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas rudens ērģeļmūzikas festivāls

Rudens mūzikas festivāls “Zemgales ērģeles 2017” notiek jau septīto gadu, lai atjaunotu un iedzīvinātu ērģeļmūzikas tradīcijas Zemgales novadu pilsētās un laukos, kur baznīcās ir šie brīnišķīgie instrumenti, informē pastāvīgā festivālu organizētāja Jelgavas Sv.Annas baznīcas ērģelniece Māra Ansonska. Šogad septembra otrajā pusē un oktobrī gaidāmi pavisam desmit koncerti astoņos Zemgales dievnamos, kuros muzicēs gan Latvijas redzamākie ērģelnieki, gan arī mūziķi no ārzemēm.

Sestdien, 16. septembrī, pulksten 16 Jelgavas Sv.Annas baznīcā koncertā “Mūzika stīgām un stabulēm” muzicēs ērģelniece Kristīne Adamaite un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) čellu grupas mūziķi Diana Ozoliņa, Ieva Upatniece, Lolita Lilje, Dace Zālīte, Mareta Prikule, Jānis Rinkulis, Zane Guļāne un Ainārs Paukšēns. 

Čells sava samtainā tembra dēļ tiek dēvēts par mūzikas instrumentu karali, un LNSO čellu grupas mūziķi ar piepildīto, pilnasinīgo čella skanējumu vienmēr aizrauj klausītājus un spilgti izceļ tā nozīmīgo vietu mūzikas partitūrās. Orķestra paspārnē jau vairākus gadus pastāv un muzicē čellu grupas ansamblis “Čellu Dream Team”. Ansambļa koncertprogrammas tiek veidotas tematiski un ietver gan čellu mūzikas zelta repertuāru, gan latviešu komponistu jaundarbus, kuri rakstīti tieši šim sastāvam. “Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra spēcīgā čellu grupa, kuras skanējumu izcēluši arī mūzikas kritiķi orķestra viesturnejās Eiropā, savu ansambļa muzicēšanas prasmi vēlas parādīt arī Latvijas mūzikas mīļotājiem,” stāsta A.Paukšēns.

Ērģelniece K.Adamaite mācījusies Rīgas 2. mūzikas skolā un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Studijas turpinājusi Latvijas Mūzikas akadēmijā, 1994. gadā absolvējot docentes Leldes Paulas klavieru klasi un 2002. gadā profesores Larisas Bulavas ērģeļu klasi, iegūstot maģistra grādu. Zināšanas papildinājusi Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē pie profesora Gija van Shonhovena. Jau kopš studiju laika regulāri koncertē gan kā soliste, gan sadarbojas ar koriem. Koncertējusi vairākās Eiropas valstīs, Krievijā, Austrālijā, ASV un Kanādā. Saņēmusi “Lielo mūzikas balvu 2014” kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”. Pašlaik K.Adamaite ir ērģeļspēles pasniedzēja Latvijas Lutera akadēmijā, Mūzikas akadēmijā, Ventspils Mūzikas vidusskolā, kā arī ērģelniece Rīgas Sv.Pestītāja baznīcā.Ieeja koncertos – par ziedojumiem.

Informācija pasākuma mājas lapā www.zemgalesergeles.lv.

Pievieno komentāru

Koncerti