Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šīgada “Rudens danči” – simtgades noskaņās

“Koncerts ir mūsu un mūsu draugu veltījums Latvijas simtgadei, ieskandinot patriotisma mēnesi un gaidot novembra svētkus – Lāčplēša dienu, valsts dzimšanas dienu,” aicinot uz nu jau divpadsmitajiem “Rudens dančiem” sestdien, 4. novembrī, pulksten 18 Jelgavas Kultūras namā, stāsta Tautas deju ansambļa “Diždancis” mākslinieciskā vadītāja Ieva Karele.

Koncertā kopā ar jelgavniekiem uz skatuves kāps mājinieki Tautas deju ansamblis (TDA) “Kalve”, rīdzinieki TDA “Līgo”, jauniešu deju kolektīvs “Austris”, deju kolektīvs “Bramaņi” un TDA “Gauja” no Valmieras. “Priecājamies, ka šogad koncertā kopā ar mums tāpat kā pērn būs “Līgo” un “Austris”. Katru gadu ir kāds kolektīvs, kas pie mums ciemos pirmo reizi, – šoreiz tā ir deju kopa “Bramaņi”. Savukārt “Gauja” pie mums ciemojās pirms desmit gadiem, un nu atkal kopā sadancosim Jelgavā. Un, protams, kā tad bez “Kalves”, kas ar mums ir visus 12 gadus,” tā I.Karele.

Koncerta pirmā daļa ieplānota valsts simtgades noskaņās – par Latviju, tās rašanos, cīņu par to, dzimtenes mīlestību un cieņu. “Savukārt otrā daļa ir sakārtojusies tā, lai izbaudītu rudeni ar visu tajā notiekošo – ražas un kāzu laiku, jaunu cilvēku attiecībām,” stāsta I.Karele.
Kolektīvi paši izvēlas, ko dejot koncertā. “Šajā gadā pavisam dabiski sanāca, ka tas būs patriotiskās noskaņās,” atklāj “Diždanča” vadītāja. Uz skatuves varēs redzēt gan dejas no tā sauktā zelta fonda, gan vasarā gaidāmajiem Deju svētkiem, gan dejas, kas radītas pavisam nesen, – Jāņa Purviņa, Taigas Ludboržas, Arta Mellupa, Viļņa Birnbauma un citu autoru horeogrāfijas. Katram kolektīvam kāda no dejām būs kā pirmizrāde, jo kolektīvs to apguvis tikai šosezon un vēl nevienā koncertā nav rādījis.

Koncerta režisore – Lolita Truksne, scenogrāfe – Ilze Beķere. 


Foto: no “Diždanča” albuma

Pievieno komentāru

Koncerti