Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sirsnīgā atmosfērā 4. vidusskolā aizrit trešā «Tikšanās martā» (FOTO) 2

Pirmais «Mēs tikāmies martā» koncerts notika 2015. gadā, kad tas bija saistīts ar Jelgavas 4.vidusskolas 70 gadu (un mūzikas novirziena 35 gadu) jubileju. Marta tikšanās izdevās tik spoža un aizkustinoša, ka pasākuma galvenajam iniciatoram Ingum Leilandam nācās tradīciju turpināt, un piektdienas, 31. marta, vakarā pavasara atmosfērā ievadīja trešais «Mēs tikāmies martā» pasākums.

«Pierasts, ka regulāri vislielākos laurus mūsu skolai nesis daiļais dzimums. Pirms pirmā «Mēs tikāmies martā» koncerta nolēmām, ka arī mūsu puiši ir pietiekami talantīgi un varoši, lai pierādītu savu varējumu,» atceras diriģents un pedagogs I.Leilands. «Pasākums toreiz izdevās, un nolēmām, ka labā tradīcija jāturpina.»

Šogad koncertu sāka zēnu koris «Spīguņi» Irinas Osipovas un I.Leilanda vadībā, atskaņojot trīs dziesmas par suņiem: «Suņi zaķim pēdas dzina» (tautas dziesma Romualda Jermaka apdarē), Raimonda Paula un Vizmas Belševicas «Sunīti» un pavisam savdabīgo Līgas Celmas-Kursietes dziesmu «Policijas suņi» ar Ineses Zanderes vārdiem.

Pēc spožās Zanes Stafeckas vadītās «Spīgo studijas» uzstāšanās kārta pienāca Ingus Leilanda izlolotajam puišu korim «Kārkli pelēkie zied» ar tādām vīru koru pērlēm kā Valtera Kaminska «Mūžu mūžos būs dziesma» un Emīla Dārziņa «Mirdzi kā zvaigzne», bet, kad puišiem pievienojās panākumiem bagātākais skolas koris «Spīgo», varēja pilnīgi piekrist Mārtiņam Braunam, ka «Mīla ir kā uguns».

Ingus Leilands savu varēšanu pierādīja, diriģējot arī divus Lielplatones kolektīvus – vokālo ansambli «Vīnava» un vīru ansambli «Tikai Tev» –, bez viņa kā kormeistara neiztika arī Žorža Siksnas Tirkīza ansamblis. Pēc iepriekšējo gadu pieredzes, ar nepacietību tika gaidīta Dobeles ģimnāzijas vīru ansambļa «KPTT» uzstāšanās (vadītājs Raimonds Bulmers), kas arī šoreiz izcēlās ar savu atraktivitāti.

Bet noslēgumā, protams, «Spīgo», šoreiz ar Renātes Stivriņas «Rosarium Interra Mariana» un Līgas Celmas-Kursietes apdari «Es čigāna meita biju» (jāatgādina, ka «Spīgo» panākumos bez Līgas milzīgi nopelni ir arī Lienai Celmai un Artai Jurgenovskai). Un kur tad vēl koncertmeistare Daiga Rudzīte, kas ir neiztrūkstoša vai visos 4. vidusskolas kolektīvu koncertos.

Koncertu gan pārmaiņas pēc noslēdza nevis «Spīgo», bet Kārlis Kazāks, kas daļā skatītāju izraisīja lielu sajūsmu, bet daļā – šaubas, vai šāda veida koncerts ir īstā vieta, kur izpausties tā saucamajiem dziesminiekiem. Tomēr kopiespaidu tas neietekmēja, un kopkora izpildītais «Mēs tikāmies martā» izskanēja patiešām vareni.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mamma

4.vidusskola kā vienmēr-izcili un paldies par pozitīvām emocijām!

pirms gada, 2017.04.03 14:06

Koncerti