Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētki, kas nonāk līdz sirdij – aizvadīta vokālā ansambļa «Rotiņa» 20 gadu dzimšanas diena (FOTO) 1

«Jo tu vairāk citiem dosi, vairāk gūsi pretī» – rindas no Agijas Pizikas un Ingūnas Lipskas «Dziesmas priekam», kas aizvadīto 20 dziesmoto gadu laikā kļuvusi par vokālā ansambļa «Rotiņa» neoficiālo himnu un ar ko dažādu vecuma grupu esošie un dažādu paaudžu bijušie ansambļa dalībnieki kopējā skanējumā noslēdza «Rotiņas» jubilejas koncertu, visspilgtāk raksturo dziedošā kolektīva un tā vadītājas A.Pizikas būtību.

A.Pizikas vadītie pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» kolektīvi – bērnu vokālais ansamblis «Rotiņa» un jauniešu kamerkoris «Mītava» – priecē klausītājus jau gadu gadiem, un visai bieži «Rotiņas» dziedātāji vēlāk kļūst par «mītaviešiem». Bet ar to vēl nepietiek – ne tik sen dibinātais Spīdolas ģimnāzijas koris nupat ar panākumiem atgriezies no festivāla Beļģijā.

Izaicinājums bija koncerta laika izvēle – 21. maija pēcpusdiena, kad gandrīz vai paralēli notiek «Helsus» festivāls Pasta salā, bet lielākā daļa kultūru uztverošo jelgavnieku kaļ vakara plānus labākai Muzeju nakts pavadīšanai. Tomēr spēja pildīt Valsts ģimnāzijas zāli pat tik konkurencei nelabvēlīgos apstākļos liecina par «Rotiņas» īsteno draugu uzticību. (Protams, sava tiesa jāatvēl arī jauno mūziķu vecākiem, bez kuru – īpaši tika cildināta Kristīne Vuškārniece – iniciatīvas un organizatora prasmes tāda «Rotiņa» un tās jubilejas koncerts nemaz nebūtu iespējami.)

Kad nu beidzot esam nonākuši līdz pašam koncertam, tad kā vispārsteidzošākā jāmin «Rotiņas» spēja būt tik dažādai. Gan liriskai, gan drastiskai (savdabīgā «Kur tu teci, gailīti?» nebūt ne vienkārši nodziedamā apdare), gan bērnišķīgi šķelmīgai kā populārajos «Astoņos kustoņos», gan ne mazāk patriotiskai par (negribas nevienu apvainot) Zemessardzes ansambli («Visiem maziem latvju bērniem – izkaisītiem pieaugušo pasaulē» izskanēja daudz svaigāk un, kas pašsaprotami, jauneklīgāk nekā kādreiz «Čikāgas piecīšiem»).

Taisnība vien būs jau koncerta sākuma daļā izskanējušajās Jāņa Baltvilka dzejas rindās:

«Cik maksā lidmašīna?

Tik!

Cik maksā debesis?

...necik...


Cik maksā rudzi?

Tik un tik!

Cik maksā Tēvzeme?

...necik...


Cik – tēva balss, cik – mātes glāsts?

Es domāju, tev skaidrs jau:

visdārgākajam

cenas nav.»

Tāpat kā nav cenas nesavtīgajiem «Rotiņas» palīgiem koncertā: kustību konsultantei Ramonai Jomai, vokālajam pedagogam Laurai Teivānei, instrumentālajam sastāvam: Mārim Treijam (klavieres), Paulam Eglītim (perkusijas), Alisei Bētiņai (flauta), Austrai Apsītei (kokle, ģitāra).Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Signe

Bērnu vokālā ansambļa "Rotiņa" 20 gadu jubilejas koncerts tika rīkots "Latvijas Valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2016" finansētā projekta "Spēka dziesmas Zemgalei" ietvaros.

pirms gada, 2016.05.23 10:53

Koncerti