Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svinēs Ukraiņu kultūras dienas (FOTO)

Atzīmējot Ukrainas Republikas neatkarības 25. gadadienu, uz kultūras pasākumiem aicina Jelgavas ukraiņu kultūras centrs «Džerelo», pavēstīja Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece Evika Kaufelde.

22. augustā pulksten 17 pārvaldes telpās (Sarmas ielā 4) notiks fotoizstādes «Patiess skaistums» atklāšana. Darbu autore ir ukraiņu fotomāksliniece Natālija Kraveca, kura šajā izstādē pievērš uzmanību ukraiņu tradicionālajiem tautas tērpiem, to bagātīgajiem salikumiem un spilgtajam kolorītam. Kā modeles fotoprojektā, kura radošā producente ir Jaroslava Gresa, tika pieaicinātas populāras un atpazīstamas ukraiņu personības – TV dīvas, dziedātājas, kuras nav profesionālas modeles, bet ar savu personību un daili spēj paust patiesu skaistumu. Zvaigžņu fotosesijai, kas gatavota vairāk nekā divus mēnešus, tika sarūpēti apmēram 30 privātkolekciju tērpi no desmit dažādiem Ukrainas reģioniem. Lielākā daļa fotogrāfiju stilizētas atbilstoši 19. un 20. gadsimta mijas retro fotogrāfijām. Fotoizstādi atbalsta Ukrainas vēstniecība Latvijā.

Kā jau paredzams pēc nosaukuma, koncerts «Jautrais gadatirgus», kas sāksies 24. augustā pulksten 18 Jelgavas kultūras namā, būs īsts šovs ar dziesmām, dejām un jokiem. Skatītājus un klausītājus sagaidīs viesi no Ukrainas – «Ķekatnieki» (uz garām koka kājām), kā arī būs iespēja degustēt īstu kazaku zupu un iegādāties skaistus nacionālos ukraiņu suvenīrus.

Koncertā piedalīsies: ukraiņu kultūras centra «Džerelo» tautas dziesmu ansambļi «Džerelo» un «Lileja», Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» vokālais ansamblis «Ļanok», baltkrievu vīru trio «Retro» – A.Ļitvinovs, A.Fiļipovs, N.Boiko –, Ventspils deju studijas audzēkņi, vieskolektīvs no Ukrainas – «Театр на ходулях».

Ikviens interesents tiek gaidīts gan fotoizstādes atklāšanā, gan koncertā «Jautrais gadatirgus». Ieeja pasākumos bez maksas. Skatītāju ērtībām fotoizstāde «Patiess skaistums» pirms un pēc koncerta būs apskatāma kultūras nama foajē.

Koncertu atbalsta Jelgavas pilsētas dome, Kultūras padome, Ukrainas vēstniecība Latvijā, Sabiedrības integrācijas pārvalde, pašvaldības iestāde «Kultūra».Foto: no «Džerelo» albuma

Pievieno komentāru

Koncerti