Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tauriņu uzlidojums Pasta salai (FOTO) 1

«Kā jaunāko klašu skolēnu dziedāšanas svētki «tauriņu» salidojums sen jau kļuvis par tradicionālu Latvijas mēroga festivālu, kur pulcējas vecuma ziņā jaunāko, bet tādēļ ne mazāk skanīgo koru balsis,» festivāla «Tauriņu balsis» vēsturi pārzinošs stāstītājs ir Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms. Un kā ne, ja viņa vadītās skolas kolektīvi vienmēr bijuši starp aktīvākajiem festivāla dalībniekiem. Arī šoreiz viņš bija kopkoncerta mākslinieciskais vadītājs.

«Acīmredzot pagājušās vasaras lielās Mežaparka ģībšanas dēļ Rīgā tika izlemts, ka visai Latvijai kopīgs «Tauriņu balsu» salidojums šovasar netiks rīkots,» A.Celms šajos jautājumos ir pietiekami kompetents. «Tomēr nošu grāmata ir izdota, repertuārs apstiprināts, un nolēmām rīkot savus lokālos svētkus Jelgavā. Un, ja vēl tos iespējams tik veiksmīgi saskaņot ar Pilsētas svētku svinībām.» Tā vispārēju negadījumu, izmantojot ieinteresēto personu interesi, izdevās pārvērst par ieguvumu mūsu pilsētai jeb «Tauriņu balsīm Jelgavā».

Pasta salā svētdienas pēcpusdienā muzicēja Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris «Spīgmeitiņas» un zēnu koris «Spīguņi»; Jelgavas 4. sākumskolas 2.–4. klašu koris «Gundega» un zēnu koris «Sprīdītis»; Jelgavas 3. sākumskolas 2.–4. klašu koris «Zvaniņi»; bērnu un jauniešu centra «Junda» popgrupas «Lai skan» un «Smaids», Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris «Rota», uzstājās pašvaldības iestādes «Kultūra» deju kolektīva «Vēja zirdziņš» un deju studijas «Benefice» dejotāji, kā arī skrituļslidotāji.

Tik lielam, raibam un gados jaunam dalībnieku pulkam, kam turklāt nav paredzēta tikai statiska uzstāšanās poza, neiztikt bez galvenā režisora, un par tādu nu jau ne pirmajā kopīgi veidotajā pasākumā izraudzīts Valdis Pavlovskis.

«Mēģinājām nepārforsēt ar ļoti sarežģītajām dziesmām, kas bērniem dažkārt ir īsts pārbaudījums. Gribējās, lai tas ir viņiem pašiem tīkams. Pēc manas ierosmes A.Celms pat aranžēja vienu tagad ļoti populāru grupas «Musiqq» dziesmu – «Silta sirds», ko bērni dzied ar patiesu aizrautību. Turklāt jāņem vērā, ka lauka apstākļos ne viss labi skan. Tāpēc būs arī pārbaudītas vērtības, kā latviešu tautas dziesmas, viens otrs nopietnāks mūsdienu skaņdarbs, kā Līgas Celmas-Kursietes dziesmas «Ziedonis» pirmatskaņojums ar pašas skolas biedra Kārļa Vērdiņa tekstu. Arī tauriņa lidojums nedrīkst būt bezjēdzīgs,» uzskata režisors un scenārija autors V.Pavlovskis.

«Bērniem vajadzīgs stāsts, un šo dziesmu un melodiju kopojumu grodā sižetā mēģināja sasaistīt Latvijas Kultūras akadēmijas Leļļu teātra nodaļas students Māris Skrodis,» atklāja V.Pavlovskis, kurš pats vēl neesot zaudējis saites ar Leļļu teātri, bet nu jau vairākus gadus dzīvo Jelgavas pievārtē un bērnus sūta mācīties 4. vidusskolā.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Koncerti