Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūkstotis dejotāju kopdzīvē ieved pāri no sava vidus (FOTO)

Gandarījums par gada laikā paveikto un emociju gūzma sestdien virmoja Cēsu pils parkā, kur vairāk nekā tūkstoš A grupas kolektīvu dejotāju kopdzīvē ievadīja puisi un meitu no sava vidus, izdejojot lieluzvedumu «Gredzenus mijot».

«Gredzenus mijot» ir stāsts par puisi un meitu, kuri nolēmuši dibināt savu ģimeni, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Ievērojot tradīcijas – ar Laimas un Māras svētību, kā arī vedēju un panāksnieku gādību –, pāris ievadīts jaunā dzīves cēlienā. Svētkos piedalījās arī Jelgavas Tautas deju ansambļi «Diždancis», «Jaunība», «Lielupe» un «Kalve». «Lielupiešiem» jo sevišķs lepnums par savu dejotāju, pedagoģi un horeogrāfi Baibu Ķesteri, kuras trīs radītās horeogrāfijas iekļautas uzvedumā.

«Kāzas jeb vedības ir apliecinājums mūsu tautas nākotnei, un uzveduma pamatā esošais režisora Jāņa Znotiņa stāsts par diviem cilvēkiem ļaus ikvienam izdzīvot mirkli pārdomās arī par savas dzīves svarīgākajiem brīžiem,» stāsta uzveduma mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

«Gredzenus mijot» izdejotas šim notikumam atlasītas un arī no jauna radītas dejas, kuras vieno Jēkaba Nīmaņa skaņu partitūra. Uzveduma radošo grupu veido Latvijā pazīstami horeogrāfi un virsvadītāji: Iveta Pētersone-Lazdāne, Gints Baumanis, Gunta Raipala, Gunta Skuja un Agris Daņiļēvičs. Pirmo reizi virsvadītājas godā būs Dagmāra Leja. Uzveduma režisors Jānis Znotiņš, projekta vadītāja Maruta Alpa. Rasas Bugavičutes-Pēces radīto tekstu ierunājis aktieris Kaspars Znotiņš. Scenogrāfs Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa.

35 kolektīvu izdejoto stāstu 22. jūnijā varēs noskatīties LTV1 kanālā.Foto: Roberts Ķesteris

Video: no uzveduma ģenerālmēģinājuma

Pievieno komentāru

Koncerti