Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Vēja zirdziņa” jubilejas koncerts priecē lielus un mazus skatītājus (FOTO)

Ar koncertu Jelgavas Kultūras namā, kurā piedalījās ne tikai visu astoņu krāsu (lillā, sarkanās, zaļās, baltās, rozā, oranžās, tirkīza un dzeltenās) jeb vecuma grupu 220 dejotāju, bet arī ansambļa absolventi, tika nosvinēta “Vēja zirdziņa” 25 gadu jubileja. Precīzāk sakot, svinības vēl turpināsies, jo sestdien pulksten 17 būs vēl viens koncerts.

Koncerta pirmajā daļā daudzajiem skatītājiem tika rādīta deju izrāde “Vēja zirgi sauli veda”, kas savulaik tika izveidota kā velte Jelgavas 750 gadu jubilejai. Tā kā tās tapšanā tika ieguldīts liels darbs un skatītāji to uzņēma atsaucīgi (tāpat kā šajā koncertā), bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vēja zirdziņš” mākslinieciskā vadītāja Alda Skrastiņa un repetitore Guna Trukšāne sava ansambļa 25 gadu jubilejas reizē nolēma to parādīt atkal. Tas ir oriģināluzvedums, paredzēts tieši “Vēja zirdziņam”. Libretu sarakstījusi Dace Micāne-Zālīte, mūziku – Ilga Reizniece un Gatis Gaujenieks, horeogrāfs Jānis Purviņš. Ar teiku par to, kā radās saule, mēģināts parādīt bērniem, ka ir gan prieks, gan bēdas, ar ko sastapusies mūsu tauta tās likteņa gājumā.

Koncerta otrā daļa sastāvēja no dažādiem deju cikliem – sākot ar mazākajiem bērniem, kas dejo pirmo gadu. Bija gan jau iemīļotās dejas, gan arī jaunas. Ar Raimonda Paula mūziku, galvenokārt skanīgajām kādreiz ansambļa “Dzeguzīte” dziedātajām dziesmiņām.

Bija arī deju, ko veidojusi Lilita Jansone, cikls, kas sagādāja patīkamu pārsteigumu, jo tam pamatā izvēlēta klasiskā mūzika. Neizpalika arī deju cikls ar ansambļa repetitores Gunas Trukšānes, kura guvusi panākumus jau vairākos oriģināldeju konkursos, jaunradi.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Koncerti