Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Laipu” Moldovā sveic ar ovācijām

Vidējās paaudzes deju kolektīvam “Laipa” oktobra sākumā bija fantastiska iespēja pabūt Moldovā – piedalījāmies moldoviešu tradicionālajos nacionālajos vīna svētkos Kišiņevā. Līdz tam vairākus gadus esam sadarbojušies ar Latvijas moldāvu kultūras centru “Dačija”, tās priekšsēdētāju Georgiju Tofanu – vienkāršu, sirsnīgu, radošu cilvēku, kas spēj apvienot gan savu tautu mūsu Latvijā, gan noorganizēt lieliskus pasākumus. 2014. gadā piedalījāmies Eiropas dienu pasākumā Kišiņevā. Tā ka priekšstats par valsti mums jau bija izveidojies.
Pašā rudens plaukumā, kad klāt aktīvākais vīnogu vākšanas laiks, Moldovas lepnums – vīns – tiek godināts ar īpašiem svētkiem, kas ir nozīmīgs notikums valsts kalendārā. Šogad tie notika jau 18. reizi. Festivāla laikā bija apskatāmi un nobaudāmi simtiem aptuveni 60 vietējo ražotāju vīnu. Svētkos bija iespēja iepazīt ne tikai vīna tradīcijas, bet arī vairāk uzzināt par vietējo virtuvi un kultūru – notika dažādas nacionālo ēdienu meistarklases, nacionālo amatnieku gadatirgus. 
Lielajā Nacionālās asamblejas laukumā Kišiņevā muzicēja apmēram 30 mākslinieku un grupu, tostarp abas dienas arī mēs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laipa”, prezentējot savu pilsētu, savu Latviju. Mūsu uzstāšanos uzņēma ar fantastiskām gavilēm un skaļiem aplausiem. Ar dejotājiem krāšņajos latviešu tautas tērpos ikviens vēlējās nofotografēties, parunāties. 


Visu rakstu lasiet 31.oktobra “Zemgales Ziņās”


Foto: no deju kolektīva “Laipa”'albuma
Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide