Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ledus skulptūru festivāla kolāžu konkursā uzvar klase no Talsu novada (FOTO)

Starptautiskā ledus skulptūru festivāla kolāžu konkursā šogad iesūtīts rekordliels kolāžu skaits no visas Latvijas – 110. Žūrijas komisija, Ulda Rogas vadībā, sīvu debašu rezultātā noteica šā gada uzvarētāju: Talsu novada, Pastendes pamatskolas 2. klasi, kurā mācās 14 skolēni, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

“Ziemas stāsta” kolāžu konkursā tika pārstāvētas tādas pilsētas kā Rīga, Daugavpils, Alūksne, Jēkabpils, Jelgava, Dobele, Ilūkste u.c.

Izvēlēties interesantāko kolāžu šogad žūrijas komisijai nenācās viegli. “Ir patiess prieks par katru no iesūtītajiem darbiem, tāpat atsaucība katru gadu paliek ar vien lielāka. Piesakās daudz jaunu pretendentu, un tas mūsu darbu kā žūrijai, padara ar vien grūtāku. Noteikt veiksmīgāko bija ļoti grūti, jo katrs darbs ir ārkārtīgi atšķirīgs un interesants, tajos tiek ieguldīts liels darbs un izdoma,” stāsta žūrijas locekle Ilze Beķere.

No interesantajām kolāžām žūrijas komisijai bija jāizvēlas viena labākā, un intensīvu pārrunu un vērtēšanas rezultātā tika izvēlēta uzvarētāja – Talsu novada, Pastendes pamatskolas 2. klase.

Kolāžu konkurss paralēli norisinājās arī Lietuvā un Igaunijā. Abās kaimiņvalstīs mazie censoņi izveidojuši attiecīgi pa 60 un 25 kolāžām.

25 atbilstošāko kolāžu autoru klases iegūs ielūgumus uz 21. Starptautisko ledus skulptūru festivālu Jelgavā. Taču interesantākās kolāžas autori – Pastendes pamatskolas 2. klase,  iegūs ne vien ielūgumus uz festivālu, bet arī transportu, kas skolēnus nogādās uz ledus skulptūru norises vietu. Šogad Pērnavas skolēniem autobusu nodrošina SIA “Fortum Jelgava”, Šauļu skolēniem – LPKS “Latraps”, bet Latvijas skolēniem – SIA “RC Būvnieks”.

Visus kolāžu konkursam iesūtītos darbus būs iespējams apskatīt Jelgavas Kultūras namā no 6. līdz 28. februārim.

Foto: Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide