Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Studentu teātris aicina uz “Diviem maija vakariem” 2

Nākamās nedēļas nogalē mājīgajās Studentu teātra telpās Jāņa Čakstes bulvārī 5a risināsies teātra festivāls “Divi maija vakari” (programmā skatoties, gan vakaru vai vismaz dienu būs pat trīs), kas nu ieguvis starptautisku mērogu. Protams, milzīgi nopelni festivāla tapšanā tāpat kā visā LLU Studentu teātra darbībā ir režisorei Astrai Kacenai. Šoreiz gan “Ziņas” nolēma uzzināt pašu aktieru domas, un tapa saruna ar nu jau pieredzējušajiem Studentu teātra entuziastiem Aneti un Agri Siņijiem. 

– Sāksim ar grandiozā notikuma – Pirmā starptautiskā studentu teātra festivāla – tuvošanos. Aizsākums, šķiet, bija 2015. gadā, kad notika pirmie“Divi maija vakari”?

Anete: Tas bija tāds diezgan loģisks nākamais solis. Spriedām par mērķiem, ko īstenot, un radās doma, ka varētu paskatīties, kas notiek citos, vispirms jau Latvijas, studentu teātros. Pilna formāta izrādēs, nevis redzot tikai atsevišķus fragmentus – tādi pasākumi jau ir bijuši.
Agris: Sākotnēji tas bija kā studentu teātru salidojums un iespēja izpausties, jo tādu festivālu, ja neskaita Rīgas Tehniskās universitātes rīkoto ikgadējo pasākumu, Latvijā nemaz nebija. Pie tam mūsu festivālā studenti spēlē izrādes pilnā garumā.
Kad tajā pašā 2015. gadā bijām Gruzijā, radās doma, ka vajadzētu veidot šo sadarbību un festivāla dalībnieku loku paplašināt. Tā arī uzaicinājām Batumi Šotas Rustaveli Universitātes teātri “Teatroni”. Paši gan mēs spēlējām Tbilisi, bet tieši Batumi teātris izrādījās visatsaucīgākais.
Uzaicinājām arī Lietuvas un Igaunijas teātrus. No Lietuvas – Viļņas Universitātes teātra kinētisko grupu, no Igaunijas – Tartu Universitātes teātri.


Foto: Raitis Puriņš. Visu interviju lasiet 18. maija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 2

$$$

kāpēc vienmēr tik nežēlīgi dārgas biļetes uz studentu teātra izrādēm? kāpēc nemēdz būt arī regulāru lētu bērnu izrāžu, lai ar'bērni iepazīst un iemīl teātra mākslu un studentu-aktieru sniegumu?

pirms gada, 2017.05.19 05:30

Alla

Cik tad maksā biļetes?

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.15 21:02

Kultūra un izklaide