Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mārtiņa Freimaņa mūzika jaunā skanējumā novembrī klausāma būs arī Jelgavā 1

Pēc ilgāka pārtraukuma iemīļoti un populāri latviešu mākslinieki šoruden satiksies koncertos, lai izdziedātu Mārtiņa Freimaņa dziesmas jaunās versijās, kuras ieskaņotas topošajā veltījumu albumā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”, informē “Micrec” pārstāve Ilze Pleša.

Mārtiņa Freimaņa devums Latvijas mūzikai ir nenovērtējams. Viņa dziesmas joprojām skan radio ēteros, viņa rakstītie vārdi joprojām tiek izdziedāti populāru mūziķu melodijās. Mārtiņa Freimaņa vārds un daiļrade ir pazīstama gandrīz katram. Talantīgs komponists, grupas “Tumsa” sirds un dvēsele, dziesmu tekstu autors, skolotājs un jauno mūziķu iedvesmotājs, un vienkārši labs draugs, kurš paliks atmiņā un dzīvos cilvēku sirdīs, kamēr vien skanēs viņa dziesmas.

Mārtiņa Freimaņa laikabiedri un jaunie talanti ir apvienojušies veltījumu albumā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”. Tajā unikālas, pašu veidotas Mārtiņa dziesmu interpretācijas ieskaņojuši tādi mūziķi kā “Musiqq”, “Labvēlīgais Tips”, Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, Olga Rajecka, Rīgas Modes, Līvi, Refleksija, Kārlis Būmeisters, “Z-Scars”, Zintis Žvarts un Katrīna Bindere.

Savukārt muzikoloģe Daiga Mazvērsīte ir sagatavojusi apjomīgu grāmatu, kurā atspoguļots gan daudziem jau zināmais, gan nezināmais Mārtiņš Freimanis.

Šo divu jaundarbu iznākšana maijā iedvesmojusi Mārtiņa līdzgaitniekus un draugus apvienoties kopīgā koncerttūrē šoruden, lai kopīgi izdziedātu dziesmas, kas parādīsies jaunā gaismā, dotu iespēju klausītājiem atkal pabūt Mārtiņa Freimaņa mūzikas pasaulē, un lai prezentētu jauno grāmatu un CD. Ar grāmatas fragmentiem iepazīstinās un pasākumu vadīs Lauris Reiniks, kuru ar Mārtiņu Freimani vienoja ilga un skaista draudzība.

Jelgavā koncerttūre “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” viesosies 3.novembrī pulksten 16 Jelgavas kultūras centrā.

Grāmatas izdevējs un CD producents Guntars Račs stāsta: “Visiem māksliniekiem, kuri atsaucās topošā veltījumu albuma ierakstam, tika dota pilnīgi brīva izvēle veidot savu skatījumu uz kādu no Mārtiņa dziesmām. Man šķiet, ka Mārtiņam tas noteikti būtu paticis, jo viņš vienmēr priecājās, ja kāds izpildīja viņa dziesmu kādās neparastās versijās. Esmu ļoti gandarīts par šo rezultātu, kas vēlreiz atgādina, cik talantīgu un daudzpusīgu mākslinieku mēs esam zaudējuši, un vienlaikus apliecina to, ka viņa atstātais mantojums joprojām var būt aktuāls arī šodien, tagad un šeit.”

Koncerta producente Elita Mīlgrāve: “Laikam ejot, rētas lēnām dzīst, bet atmiņas par draugiem ir dzīvas tad, ja mēs tās kopīgi pārskatām. Mārtiņa Freimaņa gadījumā – tā ir mūzika, kas mūs visus vieno arī tad, ja Mārtiņa vairs nav. Domāju, ka viņa talanta cienītāji ar prieku atkal satiksies, lai kopīgi izdziedātu dziesmas, kas joprojām ir mīļas un tuvas. Gaidīsim visus, kuriem šī mūzika sagādā prieku un foršas sajūtas.”


PUBLICITĀTES FOTO

Pievieno komentāru

Komentāri 1

gā ga

Lūk šito gan nevajag! Mārtiņa mūzikai jāskan viņa un TUMSAS izpildījumā, nevis kaut kādu eksperimentālu cover versiju skanējumā. Ja MicRec grib peļņu, lai izdod atkārtoti Mārtiņa diskus, būs labāks pieprasījums, bet neķēmo Freimani.

pirms 10 mēnešiem, 2018.05.16 20:41

Kultūra un izklaide