Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mirkli pirms.“Spēlmaņu nakts” balvai šogad nominēts Kārlis Arnolds Avots 4

Kārlis Arnolds Avots dzimis 1996. gadā. Absolvējis Elejas vidusskolu (2015) un Jelgavas novada Sporta skolu (2015). Pārstāvējis Latvijas U20 izlasi 2015. gada Eiropas čempionātā regbijā Čehijā. Teātra gaitas sācis pie savas ķīmijas skolotājas un režisores Annas Švītiņas, pašlaik studē Latvijas Kultūras akadēmijā un ir Valmieras Drāmas teātra štata aktieris. Viens no 2019. gada “Spēlmaņu nakts” nominācijas “Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki” balvas pretendentiem.

– Kad un kā nolēmi, ka mainīsi savu dzīvi? Kādēļ veiksmīgas profesionālā sportista karjeras vietā tomēr izvēlējies kļūt par aktieri?
Gala impulss šai izvēlei bija režisora Alvja Hermaņa izrāde “Ziedonis un visums”, kas tika uzvesta Jaunajā Rīgas teātrī. Uz to devos kopā ar skolasbiedriem, kad mācījos Elejas vidusskolā. Beidzot pamatskolu, spontāni un tajā pašā laikā pilnīgi apzināti man radās romantiska doma iemainīt sportu pret teātri. Ar sportu jau biju piepildījis sevi, panākumi vairs nemotivēja. Turpretim teātris tajā laikā bija man svešs, aicināja.

– Konkursa atlases kritēriji, stājoties augstskolā, mēdz būt augsti, ne visi tiem atbilst un spēj izturēt konkurenci. Kas bija jādara, lai iestātos Latvijas Kultūras akadēmijā? Kā veicās?
Tur sagaida īstas ugunskristības, jāprot izcelties starp 150–300 pretendentiem. Ir četras kārtas, pēc katras kāda grupa atsijājas. Tā, manuprāt, ir ļoti nedabīga situācija – tu izej viens pret desmit profesionāļiem un ar savu personību mēģini viņus pārliecināt, ka esi šo vietu pelnījis vairāk nekā tie citi. 
Kādām īpašībām jaunietim ir jāpiemīt? Harisma, noslēpums, valoda... Grūti teikt! Par to vienota viedokļa nav. Kad es stājos, uzņēma tieši Leļļu teātra kursu. Otrajā kārtā izkritu, taču mani uzaicināja pievienoties kursam brīvklausītāja statusā. Pusgada laikā ar darbu pierādīju, ka esmu pelnījis šo vietu kā students. Tā sākās manas akadēmiskās gaitas. Meistars Gruzdovs (režisors Mihails Gruzdovs – red.), pusgadu mani mācīdams, bija pārsteigts, ka esmu brīvklausītājs. Tas bija liels kompliments.

Visu interviju lasiet 21.novembra “Zemgales Ziņās”

Foto: no aktiera personīgā albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ome

Kada lieliska zina! Prieks no sirds. Lai veicas ari turpmak!

pirms mēneša, 2019.11.22 15:54

Ina

Prieks par puisi! Re, vēl viens pierādījums, ka arī mazās skolas spējīgas sagatavot konkurēt spējīgus jauniešus!

pirms mēneša, 2019.11.22 18:57

lauķis

Ina, gribu painformēt, ka Elejas vidusskola ir vidusskola nevis mazā skola. Par Kārli, viennozīmīgi, ka baigais prieks. Lai izdodas.

pirms mēneša, 2019.11.23 06:58

Nu, ja

Jaunais vīrietis izrāvies no sociāli pagrimušās lauku vides.

pirms mēneša, 2019.11.23 10:56

Kultūra un izklaide