Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Múr – no Jelgavas uz festivālu “Positivus”

Múr jeb īstajā vārdā Madara Murņikova ir 19 gadu jauna studente, kas mācās Anglijā, Liverpūlē. Viņa šogad ir viena no populārā festivāla “Positivus” dalībniecēm. Šķiet, ka Madaras mūzikālais ceļš ir sācies gluži nesen – pirmais solokoncerts notika pirms trim gadiem, taču ar mūziku Madara saistīta jau kopš 1. klases. Múr ar grupu šogad bijuši vieni no mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nominantiem kategorijā “Debija’’.

– Kad gāji bērnudārzā, kāda bija tava atbilde uz jautājumu – kas tu būsi, kad izaugsi liela?
Pārsvarā manas domas par nākotnes profesiju bija tādas pašas kā visiem. Viens no variantiem bija dziedātāja, lai gan tad vēl tā nejutos. Protams, bija arī tādas klasiskās atbildes kā veikala kasiere. Vienmēr likās jautri spaidīt aparātu podziņas. 

– Kad tu saprati, ka tavs ceļš ir saistāms tieši ar mūziku?
Šķiet, jau no 1. klases. Sāku mācīties Jelgavas 4. vidusskolā mūzikas virziena klasē. Tur bija gan koris, gan solfedžo. Uzreiz sāku iet arī mūzikas

 skolā, kur apguvu čella spēli. Toreiz likās, ka būšu profesionāla čelliste, ka tas būs mans ceļš. Pirmajā gadā mūzikas skolā ļoti patika, jo nodarbības notika tikai divas reizes nedēļā, bija jautri. Pēc tam gan skolotājai šķita, ka es labi spēlēju, un man katru dienu bija jāiet trenēties. Vēlāk arī sestdienās, pat vasarās. Tad man apnika. Mamma stāstīja, ka es tantei esmu teikusi, cik ļoti negribu iet mūzikas skolā. Kaut kā tomēr pabeidzu.

– Vai kādreiz esi domājusi mūziku atstāt otrajā plānā un kļūt par kaut ko citu?
Laikam, kad bija pēdējais gads, spēlējot čellu (9. klase). Sāku domāt – ja eju prom no čella, ko es darīšu? Man vajadzētu darbu, pelnīt. Tad bija visādas muļķīgas idejas studēt kaut ko, kas mani īsti neinteresē, – mārketingu, biznesu. Mācījos Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā komerczinību virziena klasē, un bizness bija tā lieta, ko pēc šīs klases varētu apgūt.

– Vai, mācoties Liverpūlē, esi satikusi savas universitātes dibinātāju – “The Beatles” dalībnieku Polu Makartniju?
Nē, bet man ir tāda sajūta, ka esmu, jo viņš ir visapkārt. Es viņu satikšu, ja pabeigšu augstskolu. Pols Makartnijs izlaidumā katram absolventam paspiež roku.

Visu interviju lasiet 11.jūlija “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide