Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā “uzplaukst” porcelāna ziedi

“Tās ir manas izjūtas par dabu, tās mainību. Netaisu darbus izstādēm, tie man vienkārši top. Tobrīd tāds bija mans dvēseles stāvoklis – gribējās ziedēšanu, baltumu un noteikti smalkumu. Porcelānu uztveru tikai kā ļoti smalku un trauslu materiālu – man uzreiz nāk atmiņā pie mammas esošās Kuzņecova smalkās kafijas krūzītes. Tā tapa ziedi,” par izstādi “Variācijas. Porcelāns”, kas skatāma Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, stāsta keramiķe Eleonora Pastare. 
Izstādes darbi tapuši pirms vairākiem gadiem, gatavojoties izstādei Marka Rotko centrā. Jelgavas izstādei dots nosaukums “Variācijas”. “Katram, skatoties darbus, rodas pavisam citas asociācijas – vienam ar ūdensrozēm, citam ar Daugavas anemonēm, jo dzīvoju pie Daugavas. Veidojot vienu darbu, uzreiz rodas ideja pamēģināt citādi. Visi ir ziedi, esmu ļoti liela ziedu mīle, bet tajā pašā laikā katrs ir citāds, tāpat kā cilvēki – katram savs raksturs, savs garastāvoklis. Pati esmu ziemas bērns, varbūt tāpēc man patīk ziemas baltums. To var redzēt arī darbos – daži ir smalki, mežģaini. Nesaku, ka vēlos kopēt dabu, bet viss ir zūdošs, daba mainās. Man gribējās iemūžināt to, kas tobrīd šķita svarīgi. Darbi man top tad, kad gribu ko pateikt,” stāsta māksliniece.

Visu rakstu varat izlasīt 12. decembra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide