Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeju naktī Tornī spēle par varoņiem

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina sestdien, 18.maijā, Starptautiskajā Muzeju naktī viesoties Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī un bez maksas apskatīt ekspozīcijas, kā arī piedalīties spēlē “Torņa varoņi”.

No pulksten 19.00 līdz 00.00 tornī būs iespēja bez maksas apskatīt trīs pastāvīgās ekspozīcijas – iepazīt  Jelgavu un tās vēsturi, izzināt Jelgavas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus,  iepazīt Zemgales tautastērpus, kā arī Sv.Trīsvienības baznīcas vēsturi un torņa rekonstrukcijas gaitu. Ekspozīcijās iespējams aktīvi līdzdarboties – salikt foto puzles,  savietot  Zemgales karti, atbildēt uz 20 jautājumiem interaktīvajā ekrānā, uzlaikot tautastērpu un izšūt latvju rakstu zīmes.

Muzeju naktī varēs viesoties arī torņa skatu laukumā un Jelgavas panorāmu, kā arī saulrietu  vērot no 37  metru augstuma. Izstāžu zālē varēs apskatīt ievērojamā Jelgavas mākslinieka Ulda Rogas gleznu izstādi “Vecpilsētas iela kādreiz”. Savukārt torņa kāpņu telpā pēdējo mēnesi apskatāma JRTC veidota izstāde  “Jelgava toreiz un tagad” ar vēsturiskiem foto, videokadriem un fotokolāžām,  kurās Jelgavas vēsture saplūst  ar šodienu.

Starptautiskā Muzeju nakts tēma šogad veltīta Tālavas taurētājam, varoņiem un varonībai, tāpēc Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī iespēja no pulksten 20.00 līdz 23.00 piedalīties  spēlē “Torņa  varoņi”.  Torņa stāvos varēs satikt dažādus varoņus un ar viņu palīdzību atrast “atslēgas” noslēpumu lādes atvēršanai  un atklāt, kas tajā noslēpts. Spēle būs piemērota dalībniekiem jebkurā vecumā, bet mazākie spēles dalībnieki aicināti pasākumā piedalīties  kopā ar vecākiem.

Tāpat tornī līdz pusnaktij darbosies Tūrisma informācijas centrs ar iespēju uzzināt par vasaras sezonas aktualitātēm, atpūtas iespējām Jelgavā un apkārtnē, saņemt 2019.gada tūrisma materiālus un kartes, kā arī iegādāties suvenīrus ar Jelgavas  simboliku.

Vēl jāpiebilst, ka šajā dienā no rīta, pulksten 11, tornī notiks ikmēneša atvērtā ekskursija ar gidu. Iegādājoties ieejas biļeti Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa apskatei  varēs  iepazīt torņa ekspozīcijas  kopā ar gidu  bez papildus samaksas. Lai piedalītos ekskursijā, jāsedz ieejas maksa Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas  tornī – biļetes cena pieaugušajiem ir 2,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, pirmsskolas vecuma bērni torņa ekspozīcijas var apmeklēt bez maksas. Ekskursijas ilgums ir viena stunda, un iepriekš pieteikties  nav nepieciešams.

Dalība spēlē “Torņa varoņi” ir bez  maksas.  Informācija  63005445  vai  pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

Uzzini vairāk www.visit.jelgava.lv.

Foto: JRTC

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide