Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeju nakts Jelgavā, Jelgavas novadā, Ozolnieku novadā 1

Maija vidū tradicionāli Eiropā norisinās akcija Muzeju nakts, kuras laikā bez maksas var apmeklēt muzejus un ekspozīcijas. Muzeju nakts tēma šogad veltīta Tālavas taurētājam, varoņiem un varonībai un šos aspektus aicina iepazīt muzejos arī Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Jelgavas  reģionālais tūrisma centrs ir sagatavojis apkopojumu par Muzeju nakts pasākumiem. 

Jelgavā

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, pulksten 19.00–00.00
Akadēmijas ielā 1, Jelgavā

No pulksten 19.00 līdz 00.00 tornī iespēja bez maksas apskatīt trīs pastāvīgās ekspozīcijas, viesoties torņa skatu laukumā un vērot Jelgavas panorāmu, kā arī saulrietu no 37 metru augstuma. Izstāžu zālē varēs apskatīt ievērojamā Jelgavas mākslinieka Ulda Rogas gleznu izstādi “Vecpilsētas iela kādreiz”. No pulksten 20.00 līdz 23.00 spēle “Torņa varoņi”. Torņa stāvos būs iespēja satikt dažādu laiku varoņus un ar viņu palīdzību atrast “atslēgas” noslēpumu lādes atvēršanai un atklāt, kas tajā noslēpts.

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, pulksten 19.00–01.00

Akadēmijas ielā 10, Jelgavā 

Muzeju nakts pasākuma atklāšana pulksten 19.00. Pasākuma laikā – muzeja ekspozīciju apskate, aktivitātes ekspozīcijā “Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem”, virtuālā ekspozīcija ar 3D brillēm “3. Jelgavas kājnieku pulks”. Iespēja uzkāpt Academia Petrina ēkas tornī vērot apkārtnes panorāmu no 25 metru augstuma. 

Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs, pulksten 19.00–01.00
Filozofu ielā 3, Jelgavā 

Tematisks pasākums saistībā ar Rūdolfa Blaumaņa attiecībām ar Ādolfu Alunānu, kur viņš ir teicis: “Alunān, ej gulēt, es rakstīšu labāk!”, muzejs tomēr negulēs un apmeklētājiem būs iespēja baudīt Ādolfa Alunāna lugu iestudējumus video formātā no Ādolfa Alunāna Tautas teātra. Starp šīm izrādēm, būs kopīga “sadziedāšanās” ar tautā populārām un patriotiskām dziesmām. Visas nakts garumā iespēja apskatīt muzeja ekspozīciju 

Jelgavas pils, pulksten 19.00–01.00

Lielā iela 2, Jelgavā 

Izstāde atjaunotajās pils muzeja telpās: “No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam”, radošā darbnīca bērniem “Pasaku varoņi”,  sadancis “Man liekas, ka lidot protu”. No plkst. 20.30 lekcijas: vēsturnieks Andris Tomašūns “Kara laika jauniešu dzīvesstāsti”, LLU docents, filozofijas doktors Juris Vuguls “Varoņi un nāve”, vēstures entuziasts Jānis Āboliņš “Drosmes un cilvēcības velobrauciens”. No plkst. 21.00 studentu aktivitātes – pārbaudījumi studentiskā garā. 

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, pulksten 10.00–17.00

Stacijas iela 3, Jelgavā 

Apmeklētājiem bez maksas pieejama Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija. 

 Vēsturisko spēkratu muzejs “Anru motors”, pulksten 18.00 – 23.00

Garozas iela 15a 

Privātkolekcija ar padomju laika vieglajiem transportlīdzekļiem, kurus kolekcijas īpašnieki paši atjaunojuši. Apskatāmas dažādas ZAZ, VAZ, GAZ automašīnas. Vecākais apskatāmais auto ir 1961.gada GAZ 21, jaunākais –  1980.gada VAZ 2103. Ikdienā šī kolekcija bez iepriekšējas pieteikšanās iekštelpās nav apskatāma, tāpēc Muzeju naktī ir lieliska iespēja tur viesoties un uzzināt arī par auto atjaunošanas procesu no pašiem īpašniekiem. 

Jelgavas pilsētas bibliotēka, pulksten 19.00–00.00

Akadēmijas iela 26, Jelgavā 

Bibliotēkā norisināsies radošās darbnīcas, kur varēs veidot pasaku tēlus no papīra un ar Latvijas spēka zīmēm rotāt akmeņus. Notiks ekskursija “Sienas, kas runā”, papīra teātris “Alvas zaldātiņš”, darbosies spēļu istaba un notiks konkurss “Vai viegli būt varonim?”. Bibliotēkā būs iespēja arī nofotografēties fotostūrī “Muzejs ienāk bibliotēkā” ar padomju laika priekšmetiem. 

Pārlielupes bibliotēka, pulksten 19.00–22.00

Loka maģistrāle 17, Jelgavā 

Ekskursija pa bibliotēku, laikmeta stāsti un teiktas par varoņiem, radošās darbnīcas, kurās varēs gatavot papīra lelles un pārnest zīmējumu uz auduma. 

Ozolnieku novadā

Jāņa Čakstes māja, pulksten 18.00–22.00

“Auči”, Salgales pagasts, Ozolnieku novads

Foto orientēšanās, uzdevumi parkā un muzeja ekspozīcijā, karsta tēja Lielupes krastā. 

Edvarda Virzas un Elzas Stērstes memoriālā mājas, “Billītes” pulksten 19.00

“Billītes”, Salgales pagasts, Ozolnieku novads

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas teātra studijas “Spīdolēni” iestudētā izrāde “Pavasaris. Impresijas. Straumēni” pēc E. Virzas poēmas motīviem. 

Ozolnieku novada vēstures ekspozīcija, pulksten 18.00–22.00

Rīgas iela 29, Ozolnieki, Ozolnieku novads 

Jelgavas novadā

Ziemassvētku kauju muzejs, pulksten 10.00–00.00
Muzeja ekspozīcijas apskate, bezmaksas ekskursijas 19.00 un 21.00.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide