Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeju nakts Jelgavā un Ozolnieku novadā (FOTO)

Maija vidū tradicionāli Eiropā norisinās akcija Muzeju nakts, kuras laikā bez maksas var apmeklēt muzejus un ekspozīcijas. Muzeju nakts tēma šogad veltīta Tālavas taurētājam, varoņiem un varonībai, un šos aspektus sestdien, 18. maijā, aicināja iepazīt muzejos arī Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā.

Vai nu gaidāmo Jelgavas pilsētas svētku tuvums, vai kāds cits iemesls, bet tā vien šķita, ka “Muzeju naktī 2019” jelgavnieki nebija tik naski pasākumu apmeklētāji kā citugad. Varbūt vainojams īpašo “ekstru” iztrūkums, kādas citugad piedāvāja, piemēram, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, kam jau pēc definīcijas pienākas Muzejnakts epicentra loma. Bet varbūt tā arī labāk, jo varēja bez liekas drūzmēšanās apskatīt daudzās ekspozīcijas. Līdz pat vieniem naktī varēja lūkot gan izstādi “Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem”, gan Jelgavas Mākslinieku biedrības pavasara izstādi, gan ielūkoties citās muzeja telpās. Tuvojoties vēlākai vakara stundai, pieauga arī skatītāju pulks.

Kā ierasts, daudzveidīgu programmu piedāvāja Latvijas Lauksaimniecības universitātes muzejs Jelgavas pilī. Varēja sekot līdzi hercogu dzīvei ekspozīcijā “No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam”, jaunākā paaudze ko vērtīgu varēja apgūt darbnīcā “Pasaku varoņi”, bet deju fani līdzi just deju kolektīva „Skalbe” draugu sadancī “Man liekas, ka lidot protu”, bet dziesmu mīļi, LLU vīru kora “Ozols” iedvesmoti, vienoties kopīgā dziesmā “Divdūjiņas gaisā skrēja”.

Visu rakstu lasiet 23. maija “Zemgales Ziņās”

Foto: Roberts Ķesteris un Elīna Apsīte

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide