Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" jauniestudējuma pirmizrāde; tiešraidi varēs vērot arī Jelgavā

Šovakar pulksten 19 Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) notiks Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" jauniestudējuma pirmizrāde, aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.

26. septembrī pulksten 19, Jelgavas kultūras namā notiks operas “Spēlēju, dancoju” pasaules pirmizrādes tiešraide. Interesenti aicināti bez maksas noskatīties Imanta Kalniņa operas pirmizrādes  “Spēlēju, dancoju” translāciju no Latvijas Nacionālās operas nama. Šādu inovatīvu pakalpojumu – vērot izrādi augstā tehnoloģiskā kvalitātē uz lielā ekrāna tiešraidē – iedzīvotājiem nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC).

Operas tiešraides pakalpojums tiek nodrošināts ar Eiropas Savienības atbalstu projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros. KISC kā projekta partneris kopskaitā 29 kultūras centros reģionos īstenojis augstas kvalitātes tehnoloģiskā aprīkojuma piegādes, un tas nodrošina iespēju šajos kultūras centros pārraidīt gan LNOB uzvedumu, gan citu nacionālas nozīmes kultūras notikumu, izrāžu un koncertu tiešraides, kā arī ļauj Latvijas iedzīvotājiem sev tuvākajā kultūras centrā noskatīties kultūrvēsturiskas nozīmes, ar autortiesībām aizsargātas, latviešu kinofilmas.

Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Andris Veismanis, režisore Laura Groza-Ķibere, scenogrāfs Miķelis Fišers, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, dramaturgs Evarts Melnalksnis, kustību režisors Rūdolfs Gediņš, video mākslinieks -8 un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš. 

"Spēlēju, dancoju" galvenais varonis ir spēlmanis Tots, kurš dodas pazemes valstībā, lai virszemē vestu atpakaļ līgavu Leldi, kuras trīs asins lāses kāzās laupījis Kungs. Jauniestudējuma darbība risināsies Rīgas pilī 2013.gada 20.jūnijā - vasaras saulgriežos - ēku piemeklējušā ugunsgrēka un vēlāko pils atjaunošanas darbu laikā.

Tota lomā būs Andris Ludvigs, Raimonds Bramanis vai Juris Jope, Leldes tēlu atveidos Marlēna Keine, Jūlija Vasiļjeva vai Viktorija Pakalniece, Trejgalvja lomā iejutīsies Jānis Apeinis vai Armands Siliņš. "Spēlēju, dancoju" jauniestudējums iekļauts Latvijas valsts simtgades programmā.

1977.gadā radīto komponista Imanta Kalniņa un libreta autora Imanta Ziedoņa operu, kas tapusi pēc Raiņa lugas "Spēlēju, dancoju" (1916) motīviem, radošā komanda interpretēs mūsdienu Latvijas vidē un sabiedrībā.

Opera "Spēlēju, dancoju" pasaules pirmizrādi piedzīvoja 1977.gada 30.decembrī Aleksandra Viļumaņa muzikālajā vadībā un Mihaila Kublinska režijā ar Kārli Zariņu Tota lomā un Liliju Greidāni Leldes lomā. 2011.gadā "Spēlēju, dancoju" Latvijas Nacionālajā operā atgriezās kā koncertuzvedums.

Foto:no bilesuparadize.lv

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide