Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc renovācijas svinīgi atklās Miezītes bibliotēku 2

Pēc plašiem renovācijas darbiem, 4.septembrī pulksten 15 svinīgi atklās Jelgavas pilsētas bibliotēkas filiāli  „Miezītes bibliotēka”. Miezītes bibliotēkai piemīt īpašs šarms, tā viennozīmīgi ir izveidojusies kā vietējās kopienas centrs, kā bibliotēka visai ģimenei. Atklāšanas svētkos būs iespēja noklausīties muzikālu sveicienu, izpētīt ikvienu renovētās bibliotēkas kaktiņu, piedalīties fotoorientēšanās sacensībās  un konkursos, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Maija Rubauska. 

Miezītes bibliotēkas vēsture aizsākās 1947.gada 15.aprīlī, kad tā tika izveidota kā Jelgavas apriņķa bibliotēka. Tās pirmā mājvieta atradās Rīgas ielā 22c (Valdekas pilī). Bibliotēka sāka savu darbību ar 6000 grāmatu lielu krājumu un 316 reģistrētajiem lasītājiem. 20.gadsimta  50.gadu sākumā apriņķa bibliotēka pārgāja uz jaunām telpām Raiņa ielā 36, kuras apsaimniekoja līdz 1978.gadam.

Šajā laikā bibliotēkai tika mainīts nosaukums uz Jelgavas pilsētas 3.bibliotēku, bet pēc tam uz Jelgavas rajona centrālo bibliotēku. 1978.gada 18.aprīlī bibliotēka vēra durvis jaunās, speciāli bibliotēkai ierīkotās telpās Dobeles šosejā 100a, kur tā atrodas vēl joprojām. 1997.gadā to pārņēma Jelgavas pilsētas domes valdījumā kā Zinātniskās bibliotēkas filiāli. 1999.gadā bibliotēka atkal mainīja nosaukumu, kļūstot par Miezītes bibliotēku, kā mēs to pazīstam šodien.

Šobrīd bibliotēkā strādā divas bibliotekāres un pieejamais pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs. Bibliotēka ir gaismas tīklā un tas nozīmē, ka no bibliotēkas telpām ir pieeja ļoti nozīmīgām datubāzēm, ir iespēja redzēt periodikas pilntekstus un daudz ko citu.

Miezītes bibliotēkas renovācijas darbus projektēja SIA „Namejs pluss”. Būvniecības darbus veica SIA “Zemgales būvserviss”. Būvniecības darbu izmaksas - 242 866 eiro.

“Ikviens ir aicināts nosvinēt renovācijas beigas un savām acīm aplūkot no jauna atdzimušo bibliotēku, kas kļuvusi tik skaista, kā vēl nekad. Izstaigāsim to kopā!” aicina M. Rubauska.

Foto: Ruslans Antropovs

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

e7u

Kapēc Jelgavas laucinieki renovēja biliotēku ? Aizdomīgi.

pirms 5 mēnešiem, 2019.09.01 09:43

Kultūra un izklaide