Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētera Korsaka bildes atgādina stāstu par atmodu

Pētera Korsaka fotogrāfijās notvertie mirkļi rāda atmodas laika sabiedriskos darbiniekus, literātus. Starp tiem ir Vaira Vīķe-Freiberga brīdī, kad dod Latvijas Valsts prezidenta zvērestu, uzņēmējs Edgars Šīns, akadēmiķis Jānis Stradiņš, zinātniece Janīna Kursīte. P.Korsaka fotoizstāde “Personības manā dzīves ceļā” apskatāma Jelgavas Kultūras nama otrā stāva foajē.
Atmodas darbinieks ir arī pats P.Korsaks, kas nacionālās atbrīvošanās kustībā iesaistījās kā jau pazīstams fotovēsturnieks un fotogrāfs. Viens no viņa atmodas laika nopelniem ir tēlnieka Kārļa Jansona veidotā Lāčplēša pieminekļa fragmenta atrašana Jelgavā daudzdzīvokļu māju pagalmā Stacijas ielā. 

Tieši P.Korsaks, kas aicināja Latvijā apzināt tautas pašapziņu stiprinošos pieminekļus, 1988. gada pavasarī Jelgavas laikrakstā “Darba Uzvara” publicēja rakstu “Kur esi, Lāčplēsi?”. Viņš lūdza atsaukties lasītājus, kuri varētu zināt, kur pēc Otrā pasaules kara slepus tika aprakts gan Padomju Savienības, gan nacistiskās Vācijas okupācijas laikā cietušais piemineklis. P.Korsaks uzsver, ka, pateicoties jelgavnieku sniegtajai informācijai, 1988. gada pavasarī Latvijas Kultūras fonda rīkotajā talkā pieminekļa fragments arī tika atrasts. Viņš vēl uzteic laikraksta redaktora Igora Movela drosmi, jo Lāčplēša atdzimšanai tolaik bija pretinieki. 


Visu rakstu lasiet 19.decembra “Zemgales Ziņās”


Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide