Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieci Zemgales kori un folkloras kopas piedalīsies Gadsimta garākās līgodziesmas izdziedāšanā

21. jūnijā, vasaras saulgriežos, no saullēkta līdz saulrietam tiks izdziedāta Gadsimta garākā līgodziesma. Unikālajā valsts simtgades projektā piedalās vairāk nekā 40 kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas, dziedot skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām. Līgodziesmas tiešraidē skanēs latviešu mūzikas kanālā “Latvijas Radio 2”, kā arī video un foto formātos būs atrodamas interaktīvajā līgodziesmas kartē sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Zemgalē līgodziesma vīsies caur Baldoni, Iecavu, Tērveti, Jelgavu un Jaunpil, informēi Latvijas Radio Komunikācijas daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Zomerovska.

 „Šis projekts ir mūsu kopības apzināšanās, kā arī iespēja visai pasaulei apliecināt, cik spēcīgas ir dziedāšanas un sadziedāšanas tradīcijas Latvijā. Es aicinu cilvēkus visos Latvijas novados pievienoties sev tuvākajai līgošanas vietai un klātienē atbalstīt korus un folkloras kopas, kuras ik dienu kopj mūsu dziedāšanas tradīcijas, kā arī Latvijas “Radio 2” tiešraidē kopā ar līgodziesmu apceļot ne tikai visu Latviju, bet arī Ameriku, Kanādu un Eiropas valstis, kur pulcējas mūsu tautieši,” aicina projekta īstenotāja un “Latvijas Radio 2” ētera personība Baiba Palkavniece.

Gadsimta garāko līgodziesmu līdz ar saullēktu pulksten 4.29 atklās tautasdziesmu mūzikas grupa “Tautumeitas”. Tiešraides no Zemgales “Latvijas Radio 2” būs dzirdamas lielākoties dienas vidū: pulksten 13.15 pie Baldones Baltās pils muzicēs jauktais koris „Tempus”, pulksten 13.45 ēteru no Iecavas tirgus laukuma pieskandinās folkloras kopa „Tarkšķi”, pulksten 14.15 Jelgavas Uzvaras parkā tiksimies ar jaukto kori „Balti”, bet pulksten 14.45 būsim Tērvetē pie Anna Brigaderes muzeja „Sprīdīši” kopā ar jaukto kori „Tērvete”.  Vakarpusē pulksten 19.15 atgriezīsimies Zemgalē, lai Jaunpils Kartavu kalnā līgotu kopa ar Jaunpils jaukto kori. 

Pēc citu Latvijas novadu un pasaules valstu apceļošanas, līgodziesma pulksten 22 atgriezīsies Rīgā, Doma laukumā, kur notiks plaša Saulrieta sadziedāšanās diriģenta Inta Teterovska vadībā.

Gadsimta garākā līgodziesma vienas dienas laikā nodrošina tiešsaistes pieslēgšanos 40 dažādām Latvijas un pasaules vietām. Projekta īstenošanā iesaistīti ap 25 Latvijas Radio žurnālisti, ētera personības un reģionālie korespondenti. No saullēkta līdz saulrietam tiek nobraukti vairāk nekā 2500 kilometri, lai klātienē ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību pārraidītu muzikālo kolektīvu dziedāšanu. Visas līgotnes un dziedātāju sveicieni būs dzirdami “Latvijas Radio 2 ēterā”, atrodami portālā lsm.lv, kā arī ”Latvijas Radio 2” “Facebook” un “Instagram” kontā.

Foto: Facebook

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide