Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Poļu kultūras dienas Jelgavā 2019 1

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa no 23. līdz 30.novembrim Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus priecēs ar dažādiem pasākumiem Poļu kultūras dienu ietvaros. Plānotie pasākumi popularizēs un veicinās poļu kultūras atpazīstamību un attīstību Jelgavā, palīdzēs saglabāt nacionālo identitāti un kultūras mantojumu, kā arī iezīmēs biedrības 30.jubilejas gadskārtu, informē Sabiedrības integrācijas pārvalde.

Poļu kultūras dienas atklātas 23.novembrī Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8) ar atvērto durvju dienu Poļu valodas klubā. Klubs piedāvā iegūt poļu valodas pamazināšanas, kā arī iepazīt poļu kultūru un tradīcijas. Jaunajā 2019./2020.mācību gadā biedrība aicina pieteikt gan bērnus (skolēnus), gan pieaugušos kluba nodarbībām bez maksas.  

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, visas nedēļas garumā, līdz 1.decembrim bistro "Silva" (Driksas iela 9) īstiem gardēžiem piedāvās poļu nacionālās virtuves prezentāciju "Smacznego". 

25.novembrī pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8, 1.stāvs) notiks izstādes  "Neatkarības sievietes" atklāšana, kuru izveidojis Polijas Vēstures muzejs ar Polijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu. Izstāde iepazīstina ar dažu desmitu sieviešu dzīvesgājumiem, kuras darbojoties dažādos virzienos – politikā, zinātnē, izglītībā, ekonomikā un militārajā jomā, mainīja atsevišķu cilvēku, vietējo sabiedrību un visas poļu sabiedrības likteņus. Izstādē tiks eksponēti arī trīs Latvijas poļu sieviešu likteņi, kuras spēlēja nozīmīgu lomu Latvijas un Polijas pēdējā gadsimta politiskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Izstāde "Neatkarības sievietes" būs apskatāma līdz 6.decembrim Sabiedrības integrācijas pārvaldes darba laikā. 

Svinīgs Poļu kultūras dienu noslēguma koncerts par godu Polijas Republikas un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienām un atzīmējot Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas 30.jubileju, notiks 30.novembrī pulksten 14 Jelgavas Kultūras nama Lielajā zālē.

Visi pasākumi Poļu kultūras dienu ietvaros ir bez maksas.    

Organizē: Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa un Jelgavas pilsētas pašvaldība.   

Atbalsta:  Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra",  Polijas Republikas vēstniecība Latvijā,  bistro "Silva”, sabiedriskais fonds "Pomoc Polakom na Wschodzie" un  Latvijas Poļu Savienība.

Foto: Sabiedrības integrācijas pārvalde

 


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Elza

" Izstādē tiks eksponēti arī trīs Latvijas poļu sieviešu likteņi, kuras spēlēja nozīmīgu lomu Latvijas un Polijas pēdējā gadsimta politiskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē." Man radās jautājums, kādēļ nav pieacināta (kura arī bija pelnījusi, lai viņas liktens tiku atspoguļots) Jelgavas Poļu biedrības dibinātāja Jadviga Radziņas (kas pati ir nākusi no īstas poļu dzimtas), kas ir arī uzrakstījusi grāmatu par poļiem Jelgavā. Un daudzu gadu garumā vadīja biedrību, kura veica tiešām lielu sadarbību sabiedriskajā un kultūras dzīvē starp Jelgavu un Poliju?

pirms mēneša, 2019.11.26 13:23

Kultūra un izklaide