Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas projektu koris sniegs Antona Bruknera mūzikai veltītu bezmaksas koncertu Jelgavas Sv. Annas baznīcā

Rīgas projektu koris (RPK) savu otro sezonu atklās ar diviem bezmaksas koncertiem, kas veltīti austriešu vēlīnā romantisma meistara Antona Bruknera mūzikai. Programmas “Antons Brukners: Lincas kapelā” nozīmīgākais skaņdarbs būs komponista grandiozā Mesa mi minorā korim un pūšaminstrumentiem, kuru kopā ar kori izpildīs 15 talantīgi mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas, informē kora dziedātāja un komunikācijas pārstāve Ilga Sokolova.

Klausītāji aicināti uz diviem koncertiem, kas notiks 2. novembrī pulksten 17 Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā un 3. novembrī pulksten 16 Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcā. Koncerts Rīgā tiks pavadīts īpašā svētku noskaņā, jo gan Bruknera Mesa, gan baznīca plašākai publikai tika atklāta pirms 150 gadiem - 1869. gadā. Ieeja abos koncertos ir bez maksas.

Lai gan Antonu Brukneru šodien visbiežāk pazīstam kā meistarīgu simfoniskā repertuāra komponistu, viņš ir devis arī ievērojamu ieguldījumu kormūzikas kanonā. Zināmākie komponista skaņdarbi ir motetes, kā arī lielās formas darbi korim un orķestrim. Līdzās Mesai mi minorā RPK koncerta programmā būs iekļautas arī trīs no Bruknera slavenākajām a cappella motetēm, kas izskanēs koncerta sākumā.

RPK mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka: "Antona Bruknera Mesa mi minorā ir viens no romantisma perioda skaistākajiem un dramatiskākajiem skaņdarbiem, taču tas diemžēl tiek izpildīts reti, salīdzinot ar citiem tā perioda meistardarbiem. Priecājamies Latvijas klausītājiem par to atgādināt tieši šogad, jo Brukners Mesu sarakstīja par godu Austrijas pilsētas Lincas katedrāles kapelas iesvētīšanai 1869. gadā - tieši tad, kad Rīgā tika pabeigta Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca."

Pirms vēsturiskā koncerta Rīgā RPK pirmo reizi uzstāsies Zemgalē - Jelgavas Svētās Annas evanģēliski luteriskajā baznīcā. Kora misija ir izpildīt jaunu un reti atskaņotu kormūzikas repertuāru Latvijas klausītājiem, tāpēc katrā projektā tas viesojas novadā vai pilsētā, kur iepriekš nav sniedzis koncertus.

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, ko 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms četriem gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā līmeņa, pārcēlās uz dzīvi šeit.

pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums iepazīstināt dziedātājus un klausītājus ar Latvijā mazāk zināmu repertuāru, katru gadu piedāvājot trīs saturiski dažādas un muzikāli izaicinošas koncertprogrammas. Kora dalībnieki ir Latvijas labāko profesionālo un amatierkoru bijušie dziedātāji, kas tiekas trīs reizes gadā pa sešām nedēļām, katrā periodā sagatavojot jaunu programmu. Tieši šis īpašais formāts ļauj korim piesaistīt augsta līmeņa pieredzējušus dziedātājus, kuru pamatdarbs šobrīd tomēr ir saistīts ar citām nozarēm.

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide