Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sastapšanās Lielajā Piektdienā (FOTO)

Dievmātes sērām pie sava dēla Jēzus Kristus krusta veltītais čehu komponista Johana Baptista Vanhala skaņdarbs nebūt nav vienīgais “Stabat Mater”, ko diriģenta Aigara Meri vadībā iestudējis Jelgavas kamerorķestris. Pagājušajā gadā izskanēja Jozefa Gabriela Reinbergera “Stabat Mater”, bet vēl pirms tam jelgavnieki varēja baudīt tāda paša nosaukuma Antonio Vivaldi, Luidži Bokerīni un Mihaela Haidna skaņdarbus, kā arī būtībā tai pašai tēmai veltīto Džovanni Pergolēzi “Rekviēmu”.

Kāpēc 19. aprīlī pulksten 17 Jelgavas Sv.Annas baznīcā paredzētajam atskaņojumam Jelgavas kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs izvēlējies tieši J.B.Valhalu? “Pirmkārt jau tāpēc, ka šis skaņdarbs Latvijā vēl nav atskaņots,“ stāsta A.Meri. “Interesants arī fakts, ka tā nošu publicējums nekur nebija atrodams. Pateicoties ārzemju draugiem, no Bratislavas arhīva izdevās sadabūt tikai rokrakstu, tāpēc vajadzēja ļoti piestrādāt, lai to varētu pasniegt mūzikas mīļotājiem mūsu pilsētā. Nebija taču ne orķestra, ne kora balsu partitūras. Būtībā nācās šo darbu atjaunot, tā ir sava veida atdzimšana.”

Līdzās Jelgavas kamerorķestrim un 4. vidusskolas korim “Spīgo” iesaistīti arī solisti vokālisti. Sabīne Krilova (alts) ikdienā ir Latvijas Nacionālās operas kora māksliniece un savas mūzikas studijas Lietuvā veiksmīgi apvieno ar solokarjeru. Soprāns Inese Romancāne ilgus gadus strādājusi Valsts akadēmiskajā korī “Latvija”, bet tagad ir izcila solo dziedātāja, kura labi izprot dažādu laikmetu mūziku.

Lielās Piektdienas koncertā Jelgavas Sv.Annas baznīcā izskanēs arī divi elēģiska rakstura Edvarda Grīga skaņdarbi, kā arī Pētera Čaikovska “Elēģija”, kas brīnišķīgi sasaucas ar Klusās nedēļas noskaņu.

Visu rakstu lasiet 18. aprīļa “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva un Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide