Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sesavā noslēgusies amatierteātru skates “Gada izrāde 2018” Zemgales kārta (FOTO)

Ar Bērvircavas amatierteātra dalību noslēgusies Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2018” Zemgales kārta. Svētdien Sesavas un Bērvircavas tautas namos bija iespējams noskatīties četrus iestudējumus, kas pretendē uz gada izrādes nosaukumu.

Sesavas Tautas namā bija skatāma Bauskas Tautas teātra izrāde “Nezināmais lielums” (autori Vladimirs Gorbaņs un Inta Baltgalve, režisore Ināra Hegenbarte) un Bauskas novada Vecsaules amatierteātra “Vecsaule” iestudējums “Stāvu starp jums un klausos, kā mani vārdi skan” (autors Jānis Sarma, režisore Gunta Siliņa).

Savukārt Bērvircavas Tautas namā skatītājus gaidīja pašmāju amatierteātra izrāde “Pārnākšana” (pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem, režisore Aija Treija) un Auces novada Vītiņu amatierteātra “Mežrozīte” iestudējums “Spietu laiks” (autore Vigita Pumpure, režisore Raisa Adamaite).

Zemgales amatierteātru skate šogad notiek Jelgavas novadā, kā arī Jēkabpilī, kur 2. un 3. februārī sabrauca desmit kolektīvu, tostarp Tērvetes novada “Trīne” ar izrādi “Labās asinis” (Inga Ābele, režisore Dzintra Zimaiša).

Bērvircavas amatierteātra izrādes “Pārnākšana” darbība norit lidostā. Iestudējuma varoņi ir ceļā uz mājām, taču iestrēgst terminālā, kur katrs pārējiem atklāj savu stāstu. Izrādi 22. februārī varēs noskatīties arī Jelgavā – Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā.

Sesavā un Bērvircavā spēlētās izrādes vērtēja portāla kroders.lv galvenā redaktore Ieva Rodiņa, teātra kritiķis Atis Rozentāls un Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš.

 

Vairāk par izrādi “Pārnākšana” un žūrijas viedokli lasiet 14. februāra “Zemgales Ziņās”.

Foto: Santa Logina

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide