Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Spīgo" iegūst "Dziesmu karu" Lielo balvu 12

Jelgavas 4.vidusskolas koris “Spīgo” Dziesmu svētkus uzsācis ar Lielās balvas iegūšanu “Dziesmu karos”, kas 30.jūnijā norisinājās LU aulā. Kora mākslinieciskā vadītāja ir Līga Celma-Kursiete, diriģente Arta Jurgenovska, kormeistare Krista Lūsiņa, vokālie pedagogi Zane Stafecka un Līga Anševica.

Apbalvošanas ceremonijā kultūras ministre Dace Melbārde sacīja, ka "žūrija dikti strīdējās par sieviešu koriem", bet uzvarētāji ir visi.

Sieviešu koru grupā: diplomu par piedalīšanos saņēma kori "Ausma", "Dzintrars", "Rūta", trešajā vietā  - Liepājas Universitātes sieviešu koris "Atbalss", otrajā vietā - Latvijas Universitātes (LU) sieviešu koris "Minjona". Sieviešu koru grupā ir divas pirmās vietas - Ventspils Kultūras centra sieviešu korim "Venda" un LU korim "Balta".

Visiem sieviešu koriem kā obligātā dziesma bija jāizpilda Emīls Dārziņa un Jāņa Jaunsudrabiņa "Nāru dziesma". Vēl "Spīgo"izpildīja lietuviešu komponista Jona Tamuļoņa (Jonas Tamulionis) un Jona Meka (Jonas Mekas) dziesmu "Jūra", kā arī igauņu komponista Veljo Tormisa (Veljo Tormis) latviešu tautas dziesmas apdari Līgas Celmas pārlikumā "Rota dziesma". 

Koru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija - diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins no Lietuvas un diriģents Kari Turunens no Somijas.
Koru uzstāšanos vēro Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.

"Nodziedājām diezgan labi, emocijas bija īstās. Meitenēm ir labs noskaņojums. Padarīts liels darbs, tagad var svinēt svētkus," pēc uzstāšanās atzina Līga Celma-Kursiete.

Viens no svaigākajiem “Spīgo” panākumiem – starptautiskajā koru festivālā Montrē pilsētā Šveicē šā gada aprīlī izcīnīta 1. vieta sieviešu koru konkurencē un festivāla galvenā balva, apsteidzot korus no Krievijas un Indonēzijas.

Finālā piedalījās seši vīru kori, astoņi sieviešu kori un 20 jauktie kori (kā arī 4 senioru kori, kas finālā tika bez pusfināla barjeras..

 

Foto: “Spīgo”

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Inga

Paldies par izcilo dziedājumu. Prieks par Jūsu uzvaru!

pirms gada, 2018.07.01 01:22

jelgavniece

Jelgavai patiess prieks un lai turpmāk arī izdodas.

pirms gada, 2018.07.01 10:09

Jampāzijs no Elejas

Es dziedu divos koros, kad nomiršu pie mana kapa dziedās divi kori.
Vajadzētu iestāties trešajā !

pirms gada, 2018.07.01 11:21

hmm...

Un tomēr - šie nav skolu jaunatnes dziesmu svētki. Jums, meitenes, pietiekami savu skolēnu pasākumu un starptautiski braucieni. Godkāre, vai?

pirms gada, 2018.07.03 01:25

Absolventi

Visos koros dzied skolēni! Vakar. piemēram, bija koncerts Vērmanes dārzā, kur uzstājās skolēnu vokālās grupas. Ko viņi tur meklē?!

pirms gada, 2018.07.03 18:47

hmm...

Jā, viņi tur dziedāja, jo tas bija konkursa 'Balsis" laureātu koncerts. Tur arī jums, meitenes, būtu bijusi vieta, ja startētu kā 4.vidusskolas ansamblis un uzvarētu 2.kārtā. Bet redz, jālien pieaugušo konkursā!

pirms gada, 2018.07.03 21:28

zt

Jelgavai nav vairak koru, ka tikai Spigo? Sie nav Skolenu dziesmu un deju svetki, tad kapec piedalas Spigo?

pirms gada, 2018.07.04 18:55

arī mamma

Es nesaprotu šo negāciju.Ielaidiet pie sevis prieku un lepojamies ar sasniegto!

pirms gada, 2018.07.05 08:31

Kultūra un izklaide