Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Teātra svētki astoņu dienu garumā

Jelgavas novadā šajā nedēļas nogalē aizsākas tradicionālais lauku amatierteātru festivāls «Bīne 2019», kas šogad apvienots ar Jelgavas novada amatierteātru skati. Iedzīvotāji no 20. līdz 30. novembrim aicināti novērtēt septiņu pašmāju teātru un četru ciemiņu amatierteātru sniegumu, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Jelgavas novada Kultūras pārvaldes galvenā speciāliste Nelda Ķikute stāsta, ka festivāls “Bīne” Jelgavas novadā norit ik pēc diviem gadiem un šogad tas apvienots ar novada amatierteātru skati, kas norisināsies no 20. līdz 28. novembrim. Skatē piedalīsies septiņi Jelgavas novada amatierteātri, kuri skatītājiem piedāvās savu jaunāko veikumu, tostarp trīs šoruden tapušas izrādes: Jaunsvirlaukas amatierteātris uzstāsies ar Monikas Zīles lugu “Sapņu grāmata”, Svētes amatierteātris – ar Māras Zālītes “Zemes nodokli”, bet Lielplatones amatierteātris piedāvās Andra Niedzviedža lugu “Jūras gaiss”. N.Ķikute norāda, ka arī šoreiz skates izrādes novada amatierteātri rādīs savās mājās. Izņēmums ir vien Jaunsvirlaukas amatierteātris “Pieci+” un Elejas amatierteātris, kuriem nav savas skatuves, tāpēc Jaunsvirlaukas aktieri uzstāsies Zaļeniekos, bet Elejas – Sesavā. Vircavas amatierteātris «Bīne», kas šogad svin 155. jubileju, pašmāju norises vietā piedalīsies ar divām izrādēm: skatē tas rādīs pavasarī pirmizrādi piedzīvojušo Rūtas Žeinas lugu “Ielej kaķītim pienu”, kurā spēlē trīs teātra aktieri, bet festivālu atklās ar Rūdolfa Blaumaņa “Sestdienas vakaru”.

Festivāls «Bīne» teātra mīļotājus 29. un 30. novembrī aicina uz Vircavas tautas namu, kur gaidāma festivāla kulminācija. “Šis gads ir īpašs mūsu Vircavas amatierteātrim, kas nes festivāla nosaukuma – “Bīne” – vārdu. Proti, teātris svin 155. jubileju, bet tā režisorei Sarmītei Sustrupei šis jau ir 35. gads kopā ar teātri, un savā jubilejas sezonā teātris ir ražīgi pastrādājis. Tieši tāpēc tas festivālā piedalās pat ar divām izrādēm – skatē vircavnieki rādīs Rūtas Žeinas lugu “Ielej kaķītim pienu”, kā arī viņiem uzticēta festivāla atklāšana savās mājās. “Bīne” izrādīs Rūdolfa Blaumaņa “Sestdienas vakaru”, un pēc izrādes gaidāma retrospekcija par Vircavas amatierteātri,” stāsta N.Ķikute.

Savukārt sestdien, 30. novembrī, Vircavas tautas namā skatītājus aicina ilggadējie festivāla draugu kolektīvi – Ozolnieku amatierteātris, Tērvetes amatierteātris “Trīne”, Krimūnu amatierteātris “Skats” un Saldus Tautas teātris. Jāpiebilst, ka arī festivāla dienās – 29. un 30. novembrī – izrādes vērtēs žūrija, lai pasniegtu balvu par labāko režiju, aktieru darbu un iepriekšējā reizē iedibināto nomināciju par labāko scenogrāfiju un kostīmiem.

Ieeja uz visām izrādēm – gan skates, gan festivāla –bez maksas.

 Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide