Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar izrādi “Vilks” Jelgavas Mākslas skolā viesojas Varis Klausītājs un Zīmējumu teātris (FOTO)

Ar izrādi “Vilks” Jelgavas Mākslas skolā maija sākumā viesojās Varis Klausītājs un Zīmējumu teātris, pulcējot skolas jaunākos audzēkņus, bērnudārza “Punktiņš” bērnus, konkursa “Zemgales toņi un pustoņi” laureātus un bērnu vecākus, stāsta skolas pārstāve Anita Aizsilniece.

Izrāde sākas ar baltu un tīru telpu. Pēkšņi tajā sāk rotaļāties gleznotāja, mūziķis, aktrise un režisors. Mazo skatītāju acu priekšā viņi spēlējas ar valodu un vārdiem, tautasdziesmām, mūziku, mīklām un brīnišķīgiem zīmējumiem, izstāstot neskaitāmus stāstus par vilku pelēci. Nepilnas stundas laikā baltās sienas ir klātas krāsainām gleznām, kas, šķiet, saplūst un kustas gluži kā multfilmā, telpu ir piepildījusi mūzika un dažādi dzīvnieki, bet bērni tiek aicināti uz skatuves zīmēt un spēlēties kopā ar aktieriem.

Izrādē piedalās gleznotāja Anda Lāce, aktieri Marta Ančevska vai Inga Misāne-Grasberga, Gundars Grasbergs vai Kārlis Krūmiņš (kokle), Varis Klausītājs (blokflauta). Pirmizrādi tā piedzīvoja 2008. gada 5. aprīlī. Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Vēlreiz Jelgavas Mākslas skolā tā būs skatāma rudenī.

Zīmējumu teātris ir profesionāls kamerteātris, kuru 2008. gadā dibināja režisors un aktieris Varis Klausītājs. Zīmējumu teātrim raksturīga unikāla teātra forma, kas apvieno zīmēšanu uz skatuves, mūziku, deju un aktierspēli.

Foto: Ilze Emse-Grīnberga

Pievieno komentāru

Teātri