Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atrast darbā prieku – Ādolfa Alunāna teātris iestudējis “Maiju un Paiju” 1

Piektdien, 12. janvārī, pulksten 18 un 13. janvārī pulksten 16 Jelgavas Kultūras namā pirmizrādes – režisore Lūcija Ņefedova Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī iestudējusi Annas Brigaderes pasaku lugu bērniem “Maija un Paija”. Galvenajās lomās Ilva Zvilna-Štrāla (Maija), Zane Vītoliņa (Paija), Jānis Dūrējs (Varis), Elita Majevska (Pate), Aldis Barons (Svilis), Liene Strauta (Plaska), Zaiga Zariņa (Laima). Sarunā ar režisori par izrādes vērtībām un Ādolfa Alunāna jubilejas gada iecerēm.

– Kāpēc nolēmāt iestudēt “Maiju un Paiju”?
Anna Brigadere ir zemgaliete, un bērnu paaudzes nedrīkst uzaugt bez zināšanām par viņu. Mēs kļūstam arvien tumšāki, bērni spaida telefonus un grāmatas vairs nelasa. Mums, latviešiem, Brigadere ir tāds īpašs dārgums, kāda citām tautām nemaz nav, – tādas tik gudras, tik varenas dramaturģes. Turklāt viņa ir tik tuvu Latvijai un latviešiem, mūsu mentalitātei. Pārtulkot to pašu “Dievs. Daba. Darbs”, “Sprīdīti” būtu neiespējami, tāpat kā nevar pārtulkot tautasdziesmas. Sveštautietis nesapratīs. Ar “Maiju un Paiju” būtu tas pats. Tur ir latviešu dievi, Laimas māte, kas lemj cilvēka mūžu. Ir lietas, kas pieder tikai mums. Dievs laikam tā novēlējis.

Ar šo saistībā domāju, ka bērni nevar izaugt bez “Maijas un Paijas”. Nevaru to nodrošināt visā Latvijā, bet saviem varu parādīt. Tur tik daudz filozofijas, atziņu un gudrību! Arī “Maijā un Paijā”, tāpat kā triloģijā “Dievs. Daba. Darbs”, Brigaderei bijusi interesanta darba tēma. Viņa saka, ka darbs cilvēkam pats ieliekas rokās, darbs grib būt darāms. Tas dod prieku un spēku. Ja tev patīk strādāt, tev gribas dzīvot – tas ir vecs likums. Grūti ir tad, ja tev nav tāda darba, ko tu mīlētu.


Foto: no arhīva. Visu interviju lasiet 11. janvāra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Biruta

Izrāde laba.Skaista valoda.Ļoti audzinoša un aktuāla.Eleganta scenogrāfija.ĻOti patika, ka elles skatā apklusa visa zāle Skaista izskaņa.Paldies!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.14 11:59

Teātri